24 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

24 травня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день шизофренії, Всесвітній день відеоігор, Міжнародний жіночий день за мир і роззброєння, Міжнародний день тіари, Європейський день парків.

У Канаді – День патріотів у Квебеку, День велосипеда, День Вікторії, у США – День штату Вайомінг, День ескарго, День юкатанських креветок, День авіаційного техніка, День братів, День «сміттєвого полювання», День сонцезахисного крему, в Португалії – День Азорських островів, в Еритреї – День Незалежності, у Белізі – День Співдружності, в Болгарії – День культури і писемності, у Буганді – День пам’яті Любірі, в Еквадорі – День битви при Пічінче.

Церковний календар: травень 2021

Православна церква 24 травня вшановує пам’ять священномученика Мокія. Свято частіше називають Мокрим – цього дня, як правило, йде дощ. Ще 24 травня – День слов’янської писемності та культури: вшановується пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Намагалися в цей день не працювати, тому що вірили, що тоді град поб’є посіви. Щоб град припинився, у вікно викидали помело. А коли пішов дощ, то намагалися вимокнути під ним, щоб волосся було красивим.

У народі відзначають Арини капусниці, на Русі висаджували огірки і капусту, цим процесом займалися виключно жінки.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

День слов’янської писемності і культури

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. 24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія.

Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі. Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року.

Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.Церковне свято 24 травня - що сьогодні відзначаємо | Новини на Gazeta.ua

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Що не можна сьогодні робити
У цей день перебували під забороною посівні роботи, щоб град полів не побив.
Сон з 23 на 24 травня віщує події, які відбудуться через 12 днів. Сновидіння, побачене вдень 24 травня, віще, але сильно довіряти йому не потрібно.
Також у цей день не варто довго перебувати на вулиці.
Народні прикмети

Якщо на Мокія мокро, то і літо мокре буде.
Якщо туманно і схід багряний, то чекай грозового літа.
Підземний туман до сходу сонця розходиться – до негоди.
Туман на Мокія – до дощового літа.
Якщо 24 травня дощ, то ще сорок днів будуть дощовими.
Кінь гривою трясе – до дощу.
Спекотна і суха погода – до посушливого літа.

Календар стрижки волосся: травень 2021

24 травня, іменини відзначають Олександр, Йосип, Кирило, Михайло, Костянтин, Ростислав. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар іменин: кого вітати з днем ангела у травні 2021

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев