22 грудня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

До Нового року залишилось 9 днів.

22 грудня у світі відзначають День настання ночі, в Україні святкують День працівників дипломатичної служби, День енергетика, а ще:

  • День єдності в Зімбабве;
  • День електрика;
  • День вчителя на Кубі;
  • День обміну печивом;
  • День предків в Плімуті (США, штат Массачусетс).

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

У церкві 22 грудня вшановується пам’ять святої Анни, яка також відома як мати Богородиці. Анна разом зі своїм чоловіком Иоакимом досить довго не могли зачати дитину. І коли вони вже й зовсім зневірилися, оскільки знаходилися в похилому віці, їм з’явився ангел, який сповістив про те, що зовсім скоро вони стануть батьками. Вдячні Анна і Іоаким вирішили, що згодом віддадуть свою дочку в храм для служіння Богу. Дійсно, через 9 місяців після того, як ангел оголосив Єгоякима і Анни цю новину, у них народилася дочка, яку вони назвали Марією.

Кажуть, що саме на Анну, 22 грудня, стоять найхолодніші грудневі погоди. Також на Ганну доводиться найкоротший день у році.

Церковний календар на грудень: які свята чекають нас останнього місяця 2021 року

Народні традиції та звичаї на Анни 22 грудня

22 грудня вважали своїм святом і бджолярі. Так, вранці вони приходили в бджоляник і читали спеціальні замовляння на здоров’я бджіл. Саме це, згідно з віруваннями, допомагало отримати багато меду в наступному році. Без особливої потреби 22 грудня з дому не виходили, особливо ввечері, оскільки вірили, що саме зараз хижі звірі збираються в зграї, і це може становити небезпеку для людини.

У народному епосі 22 грудня вважали часом, коли борються між собою сили світла і темряви. Такі були прикмети тих часів! Предки зверталися до Красну сонечку і славили його, щоб холодні дні скоріше закінчилися. Говорили, що зараз Сонце вмирає і знову відроджується. Селяни наслідували сонця, спочатку погасивши полум’я і знову здобувши його.

Місячний посівний календар садівника-городника: грудень 2021 

22 грудня: що можна і не можна робити

Цього дня читалися молитви від безпліддя. Вважається, що лише щира молитва Анни, яка 50 років не могла завагітніти, допомогла їй народити Діву Марію. Вагітні жінки просять послати їм легкі пологи і здорове немовля. У цілому, на Анни прийнято молитися про здоров’я і благополуччя своїх дітей.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

У давнину цього дня вагітні жінки постили, уникали сварок і конфліктів, а також місць, де можна було зустріти хворих людей або з каліцтвами. Щоби не нашкодити майбутній дитині, вагітні не шили, не вишивали і не займалися будь-якою іншою роботою. Також не розпалювали вогонь у печі, щоб у дитини на тілі не було відмітин. Якщо вагітна переступить через гострі предмети, то дитя народиться хворобливим або пологи будуть важкими.

День святої Анни своїм професійним святом вважають бджолярі. Вони приходили в омшанники і читали спеціальні молитви, щоби бджоли були здорові і дали на наступний рік багатий урожай.

Вважалося, що до цього дня лісові хижаки збираються у зграї і розбігаються лише після Вродохреща.

Не можна цього дня сваритися, злитися і відчувати почуття заздрості і ненависті до оточуючих.

Не рекомендується 22 грудня здійснювати раптові покупки, оскільки речі можуть швидко зіпсуватися чи просто розподобатися. Повернути витрачені кошти буде неможливо.

У День Анни не сватаються, не зав’язують нових знайомств, але і не розривають старі відносини.

Магнітні бурі у грудні 2021: коли метеозалежних чекають зміни самопочуття?

Народні прикмети на Анну Зимову

Після Анни сонце повертає на літо, а зима – на мороз.
Ясне сонце – на Новий рік буде сильний мороз; якщо похмуро, на деревах іній – під Новий рік буде відлига.
Яка Ганна до полудня, така зима до кінця грудня.
Яка Ганна до нічки, така зима в весноньку.
Коли іній покриває дерева, то це передвісник хорошого врожаю.
Коли йде дощ – вся весна буде дощовою.
Тихий і безвітряний день – на врожай фруктів.

22 грудня іменини відзначають власники таких імен: Анна, Ганна, Єфросинія, Олександр, Степан, Василь, Вольдемар та Володимир.​ Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев