21 грудня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

До Нового року залишилось 10 днів.

21 грудня у  світі відзначають День зимового сонцестояння, День гарячого шоколаду, День народження баскетболу, День народження кросворду, Свято середини зими «Йоль», День кухаря японської кухні, День прийняття Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Global Orgasm Day.

У США – День пам’яті бездомних людей, День коктейлю «Кокіто», День смажених креветок, День ківі, День подяки мініатюрним дівчатам, в Ізраїлі – День вчителя, у Фінляндії, Нідерландах – День святого Томаса, на Філіппінах – День збройних сил, у Туркменістані – День пам’яті першого президента, в Індії – Панча Ганапаті, у Китаї – свято Дунчжі

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Православна церква шанує пам’ять Анфіси Римської, яка постраждала за віру під час гонінь, організованих щодо християн в V столітті. У переказі сказано, що хрестив її Амвросій Медіоланський, пам’ять якого відзначається 20 грудня. Одного разу дружина градоначальника запропонувала Анфісі прийняти аріанське хрещення, яке вважало, що Ісуса і Бога-батька не існує. Природно, Анфіса відмовилася це зробити, за що була спалена на багатті.

Церковний календар на грудень: які свята чекають нас останнього місяця 2021 року

Народний прогноз погоди на 21 грудня

  • Наші пращури підмітили, якщо дерева вкривалися інеєм на Потапія, буде багатий урожай фруктів.
  • На хороший урожай вказував і сніг, який своєю важкістю гнув на деревах гілки.
  • Якщо у цей день чули грім, то готувались до сильних вітрів.

Місячний посівний календар садівника-городника: грудень 2021 

Що робити 21 грудня

Раніше 21 грудня дівчата зазвичай займалися рукоділлям. Вони ткали, пряли і вишивали.  Це було зручно, перш за все, тому що від снігу в світлиці ставало ясно, і можна було займатися роботою до настання вечора. Говорили, що прясти 21 грудня потрібно обов’язково на самоті.

За старих часів було прийнято, щоб у кожної молодої особи до весілля було вишите власноруч придане. Тому дівчата завзято приймалися за роботу.

Жіночий одяг були обов’язково оздоблений орнаментом, який не тільки прикрашав вбрання, а й оберігав від усього лихого. Захисні знаки вишивали на всіх отворах одягу (комірі, подолі, рукавах), щоб нечиста сила не змогла до людського тіла дістатися.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Що не можна робити на День мучениці Анфіси Римської

  • У цей день потрібно продовжувати дотримуватися Різдвяного посту, відмовляючись від веселощів, жирної і м’ясної їжі.
  • Вважалося поганою прикметою не закінчити важливу справу до цього дня. Особливо погано не віддавати борги до Дня зимового сонцестояння.
  • Не можна зустрічати цей день в брудному будинку.
  • Не можна скупитися. Якщо в цей день вас хтось про щось попросить, обов’язково погоджуйтеся.

Магнітні бурі у грудні 2021: коли метеозалежних чекають зміни самопочуття?

21 грудня настає день зимового сонцестояння. Ця доба відрізняється найменшою кількістю світлих годин. Також ніч є найдовшою за весь рік. Тривалість світлового дня є дуже важливою для всіх живих істот на нашій планеті. Адже саме Сонце є єдиним джерелом тепла та світла. Чим ближче зима, тим швидше воно сідає і приходить ніч. Дата офіційного святкування дня зимового сонцестояння була запроваджена ще Гаєм Юлієм Цезарем.

День зимового сонцестояння в давні часи вважали магічним і дуже важливим. Тому існували навіть особливі традиції і повір’я. В різних культурах сприймали його по-різному. Але більшість народів вважають День зимового сонцестояння символом початку нового життя, відродження, повороту до нового. При чому, не тільки у людей, але й у всієї природи. Практично повсюди цього дня влаштовували різноманітні урочистості, зустрічі, свята та ритуали. Навіть деякі археологічні пам’ятки проектували в залежності від положення Сонця. Наприклад, усім відомий Стоунхендж у Великобританії.

Язичники в День зимового сонцестояння вшановували підземного бога Карачуна. У деяких народів легенди його походження тісно переплітаються з Морозом і настанням зимових холодів.В народі існувало повір’я, що Карачун повеліває морозами, зимою та лютими хуртовинами, а його слугами вважали вовків та ведмедів. Також в народі говорили, що на Сонцеворота (так називали День зимового сонцестояння в далекі часи) ведмідь перевертається з одного боку на інший в своїй барлозі, тому половина зими вже пройшла.

Давні слов’яни саме на День зимового сонцестояння святкували язичницький Новий рік. Існували навіть особливі ритуали, коли зі спеціальної деревини (дуб, сосна) розпалювали багаття, яке символізувало відродження сонця. На полінах обов’язково вирізали символи. Ставили в будинках і живі дерева, які прикрашали пирогами, пряниками, фруктами. На святковому столі обов’язково стояв коровай в вигляді Сонця. Вважалося, що в ці дня варто загадувати бажання, віддавати, викидати чи спалювати все непотрібне.

Іменини у Анфіси, Кирила, Патапія, Вікторії та Сергія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

 

0 Комментариев