20 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

20 травня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день бджіл, День народження джинсів, Всесвітній день лікаря-травматолога, Всесвітній день метрології, Європейський день моря, Міжнародний день клінічних досліджень, Всесвітній день аутоімунного артриту, День загальної обізнаності про доступність.

В Україні – День вишиванки, День банківських працівників, День перекладача жестової мови, у США – День Жозефіни Бейкер, День Елізи Дулітл, День аперитиву, День мір і ваг, День скасування рабства у Флориді, День пирога «Кіш Лорен», День збору полуниці, День хумуса, День собак-рятувальників, День блокнота, День квітки, День «Стань мільйонером», у Канаді – День коктейлю «Цезар», в Індонезії – День національного пробудження, День лікаря, на Кубі – День ухвалення першої Конституції, в Камбоджі – день пам’яті, у Камеруні – День проголошення унітарної держави, в Саудівській Аравії – День незалежності від Британської імперії.

Церковний календар: травень 2021

Православна церква 20 травня вшановує пам’ять святого мученика Акакія (Нілу). Вважається, що в цей день вода набуває цілющої сили. Саме тому день також називають Купальниця. Прийнято було обливати себе і близьких водою із голови до ніг, а ще в річці купати коней.  

Особливо це стосується води з природних джерел – річок, ставків, озер, струмків, морів і океанів. Джерельна вода – найкраща, вона буквально може зцілити від будь-якої хвороби.

Щоб набратися здоров’я побільше, за прикметами на 20 травня рекомендують також купатися в річках або ставках. Зовсім не обов’язково лізти в холодну воду. Можна просто набрати воду у відро або таз і залишити нагрітися на сонці, а потім облитися цією водою.

Приказки та прикмети на Купальницю

  • – Різнокольорові промені на сході сонця – значить погода зміниться в гіршу сторону.
  • – Якщо роса швидко висихає – буде дощ, якщо не висихає до полудня – буде негода.
  • – Якщо 20 травня йде дощ – вересень буде теплим.
  • – Вечірня веселка – до ясної погоди, ранкова – дощову.
  • – Якщо при заході сонце яскраво-червоного кольору, значить погода скоро зіпсується.
  • – Якщо в нічному небі висить червоний місяць – буде дощ. У місяці рогу вниз дивляться – буде тепла погода.
  • – На акації в ранковий час багато нектару і бджіл – вдень буде дощ, а найближчим часом може початися гроза.
  • – Якщо день припадає на місяць, то посадку краще відкласти до молодого місяця, інакше все насіння поїдять черв’яки.
  • – Якщо до Купальниці прилетіли стрижі та ластівки — рік буде щасливим.
  • – Тому, що народився 20 травня призначено прекрасне життя. Вони виростають добрими і сильними людьми. Носити їм слід корал.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Що не можна робити:
Не можна сваритись та вживати нецензурну лексику;
Не можна займатись важкою фізичною працею;
Не можна шити та ремонтувати;
Не можна ходити босими по росі;

Не можна зловживати спиртним і піддаватись шкідливим звичкам.

Календар стрижки волосся: травень 2021

У четвер, 20 травня, іменини відзначають власники таких імен: Семен, Антон, Михайло, Іван, Людмила, Йосиф, Бернард, Ніл а також Базиль (Василь). Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар іменин: кого вітати з днем ангела у травні 2021

День вишиванки

День вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. У 2021 році він припадає на 20 травня.

День вишиванки – відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Відзначати його почали у 2006 році. Ініціатором стала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Дівчина запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Того року цю ініціативу підтримали декілька студентів та викладачів, одягнувшись відповідно.

Нині ж це свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу.

Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями, загалом куди завгодно.

Всесвітній день травматолога

Щорічно 20 травня лікарі всього світу, які спеціалізуються в травматології та ортопедії, відзначають своє професійне свято.

Травматологія – розділ медицини, який вивчає вплив на організм людини різних пошкоджуючих факторів, наслідки травм, методи їх лікування.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) від пошкоджень опорно-рухового апарату щорічно гине біля 2 млн. людей, а близько 30 млн. людей отримують травми різного ступеня тяжкості.

Щорічні збитки від травматизму складають майже 4% світового валового доходу.

За прогнозами ВООЗ, якщо не вжити радикальних заходів, смертність від травм вийде на 3 місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань.

День банківських працівників України

День банківських працівників відзначається в Україні щорічно 20 травня.

Цим святом держава, відповідно до Указа Президента України від 6 березня 2004 року № 316/04, підкреслює важливу роль банківської системи і значний внесок банківських працівників у розвиток економіки України та забезпечення її фінансової стабільності.

За роки незалежності в Україні побудована сучасна кредитно-фінансова система, запроваджена національна грошова одиниця, забезпечена її стабільність. Національний банк України створив електронну систему проведення розрахунків між банківськими установами та суб’єктами господарювання, казначейство, інші установи, організації та підприємства, які забезпечують повноцінне функціонування системи банків країни.

Всесвітній день метрології

Фото з відкритих джерел
Всесвітній день метрології — міжнародне професійне свято метрологів, яке святкується 20 травня. В цей день в 1875 році представниками сімнадцяти країн була підписана Метрична Конвенція, яка визначає основу для глобального співробітництва в метрології і в її промисловому, комерційному та соціальному застосуванні.

Початкова мета Метричної Конвенції — забезпечення єдності вимірювань в усьому світі — як і раніше важлива сьогодні.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев