20 грудня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

До Нового року залишилось 11 днів.

20 грудня світ відзначає Міжнародний день солідарності людей, День банкової тусовки, Четверту неділю Адвенту, Ігровий день або День гри.

В Україні – День вшанування пенсіонерів і ветеранів МВС, у США – День «Йди колядувати», День сангрії, в Казахстані – День енергетика, у Макао – День заснування, в Казахстані – День фельд’єгеря, у Білорусі, Вірменії, Киргизстані – День співробітника органів національної безпеки, у Панамі – День жалоби, в М’янмі – День Бо Аун Чжао.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Православна церква в цей день вшановує пам’ять Міланського єпископа і проповідника Амвросія Медіоланського, який з’явився на світ в Італії приблизно в 340 році. Він входить в четвірку великих латинських вчителів церкви. Саме він звернув до християнства блаженного Августина і Анфісу Римську. Авторитет єпископа був настільки великий, що він впливав на політику Феодосія Великого – останнього імператора єдиної Римської імперії.

Єпископ Амвросій користувався всенародною любов’ю не в останню чергу завдяки численним чудесам , які він скоїв своєю молитвою.

Церковний календар на грудень: які свята чекають нас останнього місяця 2021 року

20 грудня – день пам’яті преподобного Павла Слухливого. Також в народі його називають “Павлом Печерським”, адже саме він був подвижником Дальніх печер в Києві. На жаль, про його життя збереглося дуже мало інформації. Він жив, приблизно, в XIII-XIV ст. Монахом став в Печерському монастирі. Там проходив суворі випробування, але жодного разу не поскаржився. Сумлінно виконував усю роботу, яку йому давав настоятель монастиря. Вільний час Павло проводив за молитвами.

Павла Слухливого згадують в плані Ближній печер 1638 року. Там пишуть про “святого отця Павла, монаха чудодійно послушливого”. Також є згадка про нього в плані Дальніх печер Києва на карті 1744 року. Тут вже пишуть про “преподобного отця Павла”. Все своє життя він присвятив Богу. Помер спокійною смертю.

Місячний посівний календар садівника-городника: грудень 2021 

Народні прикмети й приказки на 20 грудня

  • Пішов щільний і мокрий сніг – прикмета того, що літо буде вологим, з великою кількістю опадів, і навпаки.
  • Сонце знаходиться в серпанку – завірюха буде.
  • Сонце ховається в хмари – варто очікувати снігопаду.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

З цього дня закінчувалися зимові свята року. Народ готувався до Різдва. Посиденьки і братчини не проводилися аж до 6 січня. Віруючі люди строго дотримувалися Різдвяного посту.

Дівчатам в цей день потрібно було шити вбрання на майбутнє. Перш ніж приступити до рукоділля вони читали молитву: «Наперед стібка – Богу молись, наперед шиття – Бога слав».

Жінки наводили лад у хаті, прали, робили генеральне прибирання, перевіряли заготовки на зиму.

Чоловіки в цей день традиційно різали курей, свиней, коптили рибу, м’ясо, сало. А незаміжні дівчата вишивали, шили.

Було повір’я в День Амвросія, яке засвідчував, що чим красивіше буде наряд у дівчини, тим швидше вона вийде заміж.

Магнітні бурі у грудні 2021: коли метеозалежних чекають зміни самопочуття?

Іменини у Івана, Ніла, Павла, Петра, Сергія, Антона, Лева, Григорія, Ігнатія і Михайла.

Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у грудні: хто та коли відзначає День ангела?

0 Комментариев