20 грудня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

До Нового року залишилось 11 днів.
20 грудня світ відзначає Міжнародний день солідарності людей, День банкової тусовки, Четверту неділю Адвенту, Ігровий день або День гри.
В Україні – День вшанування пенсіонерів і ветеранів МВС, у США – День «Йди колядувати», День сангрії, в Казахстані – День енергетика, у Макао – День заснування, в Казахстані – День фельд’єгеря, у Білорусі, Вірменії, Киргизстані – День співробітника органів національної безпеки, у Панамі – День жалоби, в М’янмі – День Бо Аун Чжао.
Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями
Православна церква в цей день вшановує пам’ять Міланського єпископа і проповідника Амвросія Медіоланського, який з’явився на світ в Італії приблизно в 340 році. Він входить в четвірку великих латинських вчителів церкви. Саме він звернув до християнства блаженного Августина і Анфісу Римську. Авторитет єпископа був настільки великий, що він впливав на політику Феодосія Великого – останнього імператора єдиної Римської імперії.
Єпископ Амвросій користувався всенародною любов’ю не в останню чергу завдяки численним чудесам , які він скоїв своєю молитвою.
Церковний календар на грудень: які свята чекають нас останнього місяця 2021 року
20 грудня – день пам’яті преподобного Павла Слухливого. Також в народі його називають “Павлом Печерським”, адже саме він був подвижником Дальніх печер в Києві. На жаль, про його життя збереглося дуже мало інформації. Він жив, приблизно, в XIII-XIV ст. Монахом став в Печерському монастирі. Там проходив суворі випробування, але жодного разу не поскаржився. Сумлінно виконував усю роботу, яку йому давав настоятель монастиря. Вільний час Павло проводив за молитвами.
Павла Слухливого згадують в плані Ближній печер 1638 року. Там пишуть про “святого отця Павла, монаха чудодійно послушливого”. Також є згадка про нього в плані Дальніх печер Києва на карті 1744 року. Тут вже пишуть про “преподобного отця Павла”. Все своє життя він присвятив Богу. Помер спокійною смертю.
Місячний посівний календар садівника-городника: грудень 2021
Народні прикмети й приказки на 20 грудня
- Пішов щільний і мокрий сніг – прикмета того, що літо буде вологим, з великою кількістю опадів, і навпаки.
- Сонце знаходиться в серпанку – завірюха буде.
- Сонце ховається в хмари – варто очікувати снігопаду.
Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня
З цього дня закінчувалися зимові свята року. Народ готувався до Різдва. Посиденьки і братчини не проводилися аж до 6 січня. Віруючі люди строго дотримувалися Різдвяного посту.
Дівчатам в цей день потрібно було шити вбрання на майбутнє. Перш ніж приступити до рукоділля вони читали молитву: «Наперед стібка – Богу молись, наперед шиття – Бога слав».
Жінки наводили лад у хаті, прали, робили генеральне прибирання, перевіряли заготовки на зиму.
Чоловіки в цей день традиційно різали курей, свиней, коптили рибу, м’ясо, сало. А незаміжні дівчата вишивали, шили.
Було повір’я в День Амвросія, яке засвідчував, що чим красивіше буде наряд у дівчини, тим швидше вона вийде заміж.