19 грудня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

До Нового року залишилось 12 днів.

19 грудня у світі відзначаються День народження, Міжнародний день допомоги бідним (ООН), День скіпінгу, Четверта неділя Адвенту.

В Україні – День адвокатури, в Казахстані – День енергетика, в США – День емо, День карамелі, День пошуку вічнозеленої ялинки, День вівсяних мафінів, День падуба гостролистого, в Ангільї – День національних героїв і героїнь, День поділу, в Індії – День звільнення Гоа.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Православна церква 19 грудня вшановує пам’ять одного з найбільш шанованих святих – Миколи Угодника або, як його ще називають, Чудотворця. Інші назви свята: “День святого Миколая”, “Нікола”, “Ніколін день”, “Нікола морозний”, “Зимник”.

В Україні дуже шанують день Миколая Чудотворця. Особливо нетерпляче на це свято очікують дітлахи, адже святитель Миколай обов’язково покладе під подушку якийсь подарунок. Так, напередодні свята хлопчики та дівчатка пишуть святому листи із проханням здійснити їхні мрії. І зранку 19 грудня одразу зазирають під подушку, очікуючи виконання Миколаєм Угодником їхніх бажань.

Церковний календар на грудень: які свята чекають нас останнього місяця 2021 року

Святий Миколай – це історична особистість. Роками його життя вважають 270-345 рр. н.е. За переказами, Миколай був єдиним сином багатих і заможних батьків Феофана і Нони. Тривалий час вони були бездітні, проте їм вдалося вимолити сина у Бога, пообіцявши присвятити своє дитя релігії.

Святий Миколай рано осиротів і жив занурений у світ науки. Ім’я Миколая зафіксовано у списку єпископів, які брали участь у першому Вселенському християнському соборі 325 року, який зібрав імператор Костянтин Великий.

За життя Миколай Угодник зробив безліч чудес, врятував від смерті трьох обмовлених воєначальників, звільнив рідне місто Міри від тяжкого голоду, неодноразово визволяв бідних на суші і на морі

Місячний посівний календар садівника-городника: грудень 2021 

Якщо ви перебуваєте з кимось у сварці – це найкращий час, щоб помиритися. Задумайте заповітне бажання, а Микола Чудотворець посприяє його здійсненню. Святитель Миколай вважався “всіх заступником і заступником, всіх скорботних утішителем, всіх сущих в бідах притулком, благочестя стовпом, вірних поборником”. З Миколая починаються зимові свята. У цей день прийнято з ними вітати подарунками дітей і нужденних.

Чому українцям варто святкувати день Святого Миколая

Вранці 19 грудня люди обов’язково вирушали до церкви, служили молебні та тільки після цього накривали багаті столи. Не можна було сумувати на день Миколая – вважалося, що це призведе до сильних морозів. Микола був покровителем і шлюбів, а тому йому можна було молитися про щасливе сімейне життя.

Магнітні бурі у грудні 2021: коли метеозалежних чекають зміни самопочуття?

Що сьогодні не можна робити

Жінкам забороняється шити і прати, а чоловікам – важко фізично працювати.

У цей день ще триває Різдвяний піст, тому заборонено їсти м’ясо, яйця і продукти тваринного походження.

На Миколая Чудотворця не можна просити грошей. Якщо у вас є велика потреба в цьому – зробіть це на наступний день.

Ні в якому разі не можна лаятися, конфліктувати, лихословити.

Не можна стригти волосся.

19 грудня не можна відмовляти в допомозі людям.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Прикмети на 19 грудня

  • Іній – бути богатому врожаю;
  • Скільки снігу сьогодні випаде, стільки трави буде навесні.
  • Сонячний і морозний день – до хорошого врожаю.
  • Іній з ранку віщує похолодання.
  • Якщо до 19 грудня зима була суворою, то скоро почнеться відлига,
  • Яка погода буде на “Миколу зимового”, такою вона буде і на “Миколу весняного ” (22 травня).

Іменини у Миколи і Максима. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у грудні: хто та коли відзначає День ангела?

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев