18 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

18 травня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день гармонії, Міжнародний день динозаврів, Міжнародний день музеїв, День Рожевої Пантери, Всесвітній день вакцини проти СНІДу, День відправлення електронної вітальної листівки, Міжнародний конкурс естрадної пісні «Євробачення».

В Україні – День резервіста, День пам’яті жертв депортації народів Криму, в США – День логопеда, День «Відвідайте своїх родичів», День без брудного посуду, День шоколадних тарталеток «Reese’s», День сирного суфле, на Гаїті – День прапора, День університетів, у Туркменістані – День Конституції і Державного прапора (День відродження і єдності), в Сомаліленді – День відновлення суверенітету, в Уругваї – День битви при Лас-П’єдрас, у Шрі-Ланці – День Муллівайккала.

Церковний календар: травень 2021

18 травня по церковним календарем день великомyчениці Ірини Македонської.

До хрещення св. Ірина носила поганське ім’я Пенелопа. Батько збудував для своєї дочки розкішний палац, де вона проживала зі своєю вихователькою Карією. Пенелопа мала власного наставника і вчителя на ім’я Апеліан, який навчав її різних наук. Апеліан був християнином і часто під час навчання розповідав Пенелопі про Христа Спасителя, християнське вчення, християнські настанови і доброзичливість.
18 травня 2021 – яке свято сьогодні, що не можна робити
Коли Пенелопа стала дорослою, батьки вирішили знайти їй гідну пару і видати заміж. Але іншими були переконання у цієї багатої дівчини.

Один із учнів св. апостола Павла охрестив її. Згодом вона навернула до християнської віри також своїх батьків. Своє побожне життя Ірина закінчила як Богові посвячена дівиця, яка правдоподібно прославила Господа мученицькою смертю.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

Навесні в народному календарі вшановано пам’ять двох мучениць Ірин (29 квітня і 18 травня). Обох їх прозвали розсадниці. До днів пам’яті святих приурочені висадка розсади капусти.

Садили овочі виключно жінки. Вважалося, що якщо за це візьметься чоловік, то рослини зацвітуть, а плодоносити не будуть. Щоб кури не виклювали капусту, при посадці розсади не їли хліба.

Увечері, після того як розсада була висаджена в землю, господині в город виносили чавунець, наповнений доверху кропивою, перевертали його і догори дном ставили на грядку. Вірили, що це дозволить захистити рослини від комах.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Що не можна робити
На Ірину не можна залишати стару траву на полі.
У цей день не можна чоловікам саджати овочі на городі.
Цього дня не можна нікому нічого давати, оскільки в дім може прийти бідність. Кажуть, що якщо у цей день віддати щось з дому, то сім’я втратить спокій.
Не можна сьогодні відкладати справ на завтра, адже ви їх ніколи не зробите.
Сьогодні не рекомендується стригти волосся. День є не надто вдалим для стрижки. Відтермінуйте похід до перукаря на інший день.

Календар стрижки волосся: травень 2021

Народні прикмети
Птахи перестали щебетати – чекай грозу та дощ
Розсада вбирає багато води – прикмета до того, що буде сухою покіс. Якщо, навпаки, грунт не вбирає в себе воду, то влітку буде багато дощів
Негода у цей день – буде урожай хліба
Гусак 18 травня в сухому місці чепуриться – скоро настануть холоди. Якщо ж він чистить пір’ячко у воді, то буде тепла погода
Йде дощ з перервами – чекай погіршення погоди
Великі хмари рухаються з Півдня на Північ – буде дощ найближчим часом
Кішка траву їсть – прикмета, яка повідомляє, що скоро піде дощ
В полях багато хвоща – зберете багатий урожай вівса.

У вівторок, 18 травня, іменини відзначають власники таких імен: ІринаЄфремЯківОлександраАлісіяЕрикЕфразіяФаїнаФеліксЯнКлавдія, а також Сандра.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар іменин: кого вітати з днем ангела у травні 2021

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — день пам’яті в Україні, що відзначається щорічно 18 травня у річницю депортації кримськотатарського народу 1944 року. Започаткований 12 листопада 2015 року постановою Верховної Ради України.

Тією ж постановою ВР депортація з Криму кримських татар визнана геноцидом кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але на відміну від інших «покараних народів», вони не отримали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною.

Анексія Криму Російською Федерацією у лютому 2014 році актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Вже 20 березня того ж року Верховна Рада України ухвалила Постанову № 1140-18 «Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнавала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення в складі України.

18 травня: який сьогодні день, свято, прикмети, традиції, День ангела -  Укрaїнa - TCH.ua

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев