18 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

18 листопада у світі відзначають Міжнародний день філософії (ЮНЕСКО) та Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, Всесвітній день книги рекордів Гіннеса, Міжнародний день відмови від паління, День народження Міккі Мауса.

В Україні сьогодні День сержанта Збройних Сил України. 

Також сьогодні відзначається День народження Діда Мороза – головного зимового чарівника. Скільки йому років – невідомо, але точно більше 2000. Перші згадки про такого персонажа датуються 1840 роком, коли були опубліковані “Дитячі казки дідуся Іринея” Володимира Одоєвського.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

У США – День окультизму, День батьківської участі, День обізнаності про дитяче горе, День здоров’я в сільських поселеннях, “Великий американський димок”, День цибулевого супу-пюре, День “Використовуйте менше речей”, День яблучного сидру, День принцес, День підтримки “Заміжня за Скорпіоном”, у Франції – Свято молодого вина “Божоле нуво”, в Латвії – День Незалежності, в Узбекистані – День прапора, в Марокко – День Незалежності, в Омані – національне свято, на Гаїті – День битви при вертрієре, в Камбоджі – Водний фестиваль “Бон Ом тук”.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Віряни 18 листопада вшановують пам’ять архієпископа Іони. У народі свято назвали “День Іони”. Вважається, що саме 18 листопада можна приманити щастя.

Сам Іона рано залишився сиротою – в 3 роки у нього померла мати, а в 7 років пішов з життя і батько.

Виховувала Іону благочестива вдова на ім’я Наталя Медоварцева, яка прищепила своєму прийомному синові віру в Бога. Згодом Іона займається організацією притулків в Новгороді, де могли проживати знедолені, вдови та сироти. Крім того, він прославився численними чудесами, які міг здійснювати з Божою поміччю. Так, наприклад, Іона зумів зупинити моровую хворобу, яка забрала життя 250000 чоловік. У літописі говориться про те, що Іона здійснив хресну ходу в Зверін монастир, і це допомогло йому подолати недугу.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

Згодом Іона був зарахований до лику святих в 1549 році на Макаріївського соборі. У його життєписі йдеться про те, що після смерті Іони близько його труни відбувалося велика кількість чудес, і багато людей саме з цієї причини згодом увірували в Христа.

У день Іони дівчата зазвичай молилися святому для того, щоб знайти хороших чоловіків. Було прийнято розкидати у дворі монетки, щоб притягнути нареченого в свій будинок. Хлопці, у свою чергу, теж проявляли активність і запрошували дівчат на гуляння, які часом тривали до самого ранку.

18 листопада закінчували збирати редьку, і дуже часто саме 18 листопада цей овоч з’являвся на столі. Наприклад, їли терту редьку або просто різали її тонкими скибочками, подаючи з сіллю, олією, квасом, цибулею. Дуже популярна була квашена капуста з редькою. Крім того, 18 листопада поспішали заготовити чорну редьку на зиму, оскільки вона була незамінна при лікуванні простудних захворювань.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Прикмети:

  • Якщо в день Іони падає сніг, то зима буде сніжною.
  • Вранці дощ – до вечора замете снігом.
  • Імла вкрила місяць – до довгої негоди.
  • Якщо верба вкрилася інеєм, то зима буде довше звичайної.
  • Якщо всі дерева вкрилися інеєм, то незабаром наступить відлига.
  • Якщо сніг йде і лягає нерівно, то майбутній урожай жита буде багатим.
  • Якщо дме вітер з півночі, а на небі немає хмар, то незабаром похолодає.
  • Знайдений у цей день у своєму дворі чужий віник свідчить про те, що на членів сім’ї наведена порча.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Заборони та повір’я свята
У день Іони незаміжні дівчата молилися про те, щоб небеса послали їм гарних наречених. За повір’ям, саме в цей день можна приманити щастя, розкидаючи рано вранці біля будинку дрібні монетки і вироби зроблені своїми руками.

Згідно з ще одним звичаєм, молодим дівчатам вранці треба було випити склянку теплого молока з медом, яке замовлялося на щасливу любов і вдале заміжжя. При цьому відкривати пізно ввечері двері в будинок заборонялося, так як можна випадково закликати нечистого.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Іменини сьогодні святкують Григорій, Гаврило, Тимофій, Памфіл, Тихон, Галактіон. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

0 Комментариев