17 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

17 листопада у світі святкують Міжнародний день студента (День студента України), Всесвітній день передчасно народженої дитини, Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень, Всесвітній день географічних інформаційних систем, День знайомства з новим чаєм, Всесвітній день вазектомії (вазектомія – хірургічна операція з чоловічої стерилізації шляхом перев’язки сім’явивідних проток. 

В Індії – День мучеників, в Італії – День захисту чорних котів і кішок, у США – День недружелюбності, День домашнього хліба, День пішохідного туризму, День пахлави, День підприємця, в Азербайджані – День національного відродження, у Чехії, Словаччині – День боротьби за свободу і демократію, в Киргизстані – День кіно, у Греції – День політехніо, на Маршаллових островах – День президента.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Україні за церковним календарем відзначається день пам’яті Священномученика Нікандра, єпископа Мирського та Єрмея пресвітера, преподобного Меркурія, постника Києво-Печерського, що були учнями апостола Тита. Тим часом у народі 17 листопада називали Яреминим днем.

Згідно переказів, Єрмей та Нікандр навчалися у святого Тита, а він був учнем апостола Павла. Через проповідування вони навернули багатьох людей до християнської віри. Правителі, які все ще поклонялися ідолам, дізналися про двох проповідників. За це Нікандра та Єрмея схопили в катували, умовляючи відмовитися від віри. Вони не відреклися від Христа, за що поплатилися життям.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

17 листопада над дверима будинку малювали хреста за допомогою крейди, щоб нечиста сила не проникла до середини. Також на підвіконня насипали ягідки горобини. Жінки намагалися будь-якими способами утримати чоловіка вдома, щоб не пішов до коханки.

Пращури вірили, що 17 листопада буде погана погода. Навіть говорили: “Ярема (Єремій) – сиди вдома”. Існувало повір’я, що цього дня на землю спускається нечиста сила, яка ходить між будинками і намагається поцупити у людей вугілля. Обов’язково запам’ятайте сон, який приснився в ніч проти 17 листопада. Вважається, що він покаже, чого потрібно остерігатися в житті.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Народні прикмети і традиції

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:

  • якщо мишей більше, ніж зазвичай, зима буде холодною;
  • на небі молодий місяць і випав сніг – скоро він буде танути;
  • на небі новий місяць – дивилися, який сьогодні день і погода, бо вона буде триматися до грудня;
  • здалеку ліс здається чорним – буде відлига;
  • навколо сонця білі круги – буде сніжна буря.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Що не можна робити цього дня

Наші пращури помітили, що 17 листопада був нещасливим днем, тому в народі існувало чимало забобон:

  • Не варто ступати на перехрестя, адже в цей день тут збиралася нечисть, яка могла заподіяти зло. Якщо ж оминути перехрестя не вдавалося, то три рази хрестилися і промовляли “Отче наш”.
  • Не можна виносити гроші, їжу та інші речі з дому, щоб не втратити щастя.
  • 17 листопада не можна було святкувати весілля або заводити нові знайомства, тому що хорошого результату не буде.
  • Цього дня не давали гроші в борг, навіть якщо просили найближчі родичі.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Іменини цього дня святкують: Ілля, Олександр, Іван, Порфирій, Семен, Степан, Федір, Фаїна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев