17 грудня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

До Нового року залишилось 14 днів.

17 грудня світ відзначає Всесвітній день захисту секс-працівниць від насильства та жорстокості, Свято ранкових ілюзій, День викаблучників і День ванних флотилій.

17 грудня в Україні святкують День працівника державної виконавчої служби, День святого Лазаря на Кубі; День приєднання в Бахрейні; День кленового сиропу в США.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

17 грудня в церковному календарі – день великомучениці Варвари. Він має досить трагічну і сумну історію. Великомучениця Варвара була страчена 17 грудня 306 року нашої ери. Катом став її батько-язичник, який не зміг прийняти той факт, що його дочка сповідує християнство.

Варвара народилася в знатній сім’ї в Малій Азії. В ранньому дитинстві дівчинка втратила матір, тому її вихованням повністю займався батько, Діоскор. Варвара вирізнялася надзвичайною вродою, а тому її довгий час ховали від людських очей. Батько навіть побудував вежу, в якій жила дівчина без можливості покидати її. З маленьких вікон вежі Варвара постійно споглядала на навколишній світ, який вражав її своєю красою. В той самий час дівчина часто задумувалася, хто міг створити природу.

Церковний календар на грудень: які свята чекають нас останнього місяця 2021 року

Коли дівчина вступила в юнацький вік, до неї почали свататися багаті чоловіки, але вона всім відмовляла. Батькові ж Варвара кожного разу відповідала, що не збирається виходити заміж. Щоб змінити погляди дочки, Діоскор відпустив її на вулиці міста, де вона й познайомилася з християнами. Варвара почула розповіді про Єдиного Бога, таємно прийняла хрещення якраз тоді, коли відбувалися постійні гоніння християн.

Діоскор часто вирушав у справах в далекі подорожі, залишаючи свою домівку. Одного разу в помісті велося велике будівництво, і Варвара попросила зробити третє вікно, яке вона назвала на честь Пресвятої Богородиці. Коли про це дізнався батько, то так розлютився, що відвів свою дочку на суд до місцевого правителя. Діоскор привселюдно зрікся Варвари, адже вона почала поклонятися християнському Богу. Правитель довгий час вмовляв дівчину підкоритися батьківській волі і знову повернутися до язичництва, проте вона відмовилася.

Далі над Варварою почалися катування. Спочатку її побили воловими жилами, потім розтерли рани грубою волосяницею. Сталося диво і всі рани на тілі дівчини зникли, проте тортури від цього лише посилилися. В кінці-кінців власний батько відрубав Варварі голову.

Місячний посівний календар садівника-городника: грудень 2021 

Що сьогодні не можна робити

  • 17 грудня не варто виходити ввечері з дому, особливо, якщо немає термінових справ.
  • Не сваріться і не лихословте.
  • 17 грудня забороняється прати, вишивати, шити та займатися іншою хатньою роботою.

Магнітні бурі у грудні 2021: коли метеозалежних чекають зміни самопочуття?

Прикмети на 17 грудня

  • дивилися, який сьогодні день: якщо на землі болото, то зима буде красна, мов золото;
  • якщо в ніч проти 17 грудня небо в зорях, прийдуть холоди, а якщо тьмяне та сліпе – тепло;
  • на деревах збираються купки горобців і цвірінькають – зима буде теплою;
  • на деревах іній до гарного врожаю фруктів наступного року;
  • якщо до 17 грудня ще не випав сніг, слід чекати теплу зиму, а якщо вже з’явився, то вона буде холодною і довгою.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Іменини 17 грудня відзначають Геннадій, Іван, Варвара, Яна, Уляна.. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у грудні: хто та коли відзначає День ангела?

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев