16 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

16 травня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день випічки, Міжнародний день мирного співіснування, Міжнародний день світла, Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу, Всесвітній день мігруючих риб, День мачухи, День біографів.

В Україні – День пам’яті жертв політичних репресій, у США – День любові до дерев, День королівських гребінців, День морських мавпочок, День коктейлю «Мімоза», День «Зроби що-небудь хороше для сусіда», День барбекю, у Тонзі – День батька, у Фінляндії – День поминання полеглих, в Австралії – День порятунку коней, на Кайманових островах – День співдружності, в Малайзії – День учителя, у Польщі – День прикордонника, у Вірменії – День військ ППО, у Південному Судані – День народної армії звільнення.

Церковний календар: травень 2021

Православна церква 16 травня вшановує пам’ять мучениці Маври та її чоловіка – мученика Тимофія. Інша назва свята – Мавра Розсадниця. Цього дня господині висаджували на грядки розсаду та засівали городи. Свіжі посадки окропляли святою водою, щоб захистити рослини від гусениць і попелиці

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

Традиції та обряди

Сьогодні сіють і висаджують у відкритий грунт розсаду капусти. Щоб захистити від шкідників, обприскують її святою водою.
Готують молочну кашу. Вважається, що вона додає здоров’я.
Готують борщі і суп із зеленню.
Що не можна робити сьогодні

Заборонено купувати і дарувати носові хустки. Наші предки вірили, що таке придбання стане передвісником швидких похорону. Саме мінімальне зло – погіршення здоров’я і дарувальника, і одержувача хустки.

Чоловікам не рекомендується працювати в саду і на городі в цей день. У народі вважалося, що в іншому випадку врожай буде небагатим.

Не слід в цей день безтурботно ставитися до молока. Якщо пролити його 16 травня, в будинок прийде біда, говорили прапрапрадіди. Тому краще взагалі не пити і не використовувати при готуванні цей продукт.

Не можна в цей день плакати, навіть від щастя, інакше в життя може увірватися справжня печаль. З цієї ж причини краще не надягати 16 травня темний одяг – він притягне негатив.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Народні прикмети

Рясна роса – до багатого врожаю огірків.
Багато роси на світанку – до погожого дням. Її відсутність говорить про швидкі дощі.
Якщо листя на ясені ще не розправилися, а дуб вже красується зеленню – літо буде сухим.
Черемуха зацвіла – чекай похолодання. Якщо квітів багато, значить, влітку випаде багато опадів.

Календар стрижки волосся: травень 2021

У неділю, 16 травня, іменини відзначають Микола, Павло, Петро, Тимофій, Уляна, Юліана. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар іменин: кого вітати з днем ангела у травні 2021

0 Комментариев