16 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

16 січня 2021 відзначаються Всесвітній день “The Beatles”, Міжнародний день гарячої та гострої їжі, День льодовара, День великих сумкових розкопок і День “Цінуйте дракона”.

У США – День нічого, День хорошого підлітка, День пам’яті “Сухого закону”, День використання подарункової карти, День печива “Фіг Ньютон”, День книговидавців, День “Без скальпеля”, День свободи віросповідання, День психіатричного техніка, у Таїланді – День учителя, в Конго – День героїв, у Беніні – День мученика.

16 січня в Україні відзначають День пам’яті кіборгів.

Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.

Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики.

За стійкість і незламність українських захисників назвали «кіборгами». Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.

У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58 «кіборгів», тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких – посмертно.

Церковний календар: січень 2021

Православна церква 16 січня вшановує пам’ять мученика Гордія Каппадокійського. Інші назви свята: “Гордій”, “Гордей”, “День Малахії Доїльниці”, “Малахій”, “Оберіг корови”.

Гордій відомий тим, що довгий час жив в пустелі, де готував себе до сповідання імені Христового. Згідно з переказами, коли він повернувся до християн в 320 році, його схопили язичники, болісно катували, а потім обезголовили.

Малахія вважається малим біблійним пророком і останнім серед ветхозавітних. Він походив з роду Завулонового і помер молодим. Його пророцтва відносяться до 400 р. До н.е. У народі вважалося, що саме в цей день необхідно готувати сирні страви, щоб залучити достаток в будинок, і проводити обряди для захисту домашньої худоби від різних хвороб і напастей. Також люди молилися за своє здоров’я пророку Малахії.

Календар садівника-городника: січень 2021

Традиції свята
Наші предки вірили, що у Гордіїв день злі відьми задоюють корів до смерті. Тому тварин годували вівсяною чи пшеничною кашею на молоці і читали спеціальні замовляння.

Цього дня господині обов’язково готували страви із сиру – це мало принести багатство і щастя.

Історія свята
Гордій виріс у християнській кесарийскій сім’ї, жив в 3-му столітті. Коли досяг зрілості, вирішив присвятити себе військовій службі. Він досяг успіху і отримав звання сотника за проявлену мужність і успіхи. Але, коли почалися гоніння на християн, він пішов зі служби і почав служити Богові. Гордій жив у пустелі, де готував себе до сповідання імені Христового, а в 320 році повернувся і почав захищати християн. Його схопили погани мучили, катували, а потім обезголовили.

Магнітні бурі в січні 2021: коли метеозалежним бути на поготові

Народні прикмети: що можна, а чого не варто робити
Якщо зайці підходять до селищ, то незабаром вдарять морози.
Якою буде погода на Малахія, таким і буде місяць березень – теплим чи холодним.
Якщо людина народилася на День Малахії, то він вміє жити в гармонії з навколишнім світом і природою. В якості оберега таким людям рекомендують носити аметист і гранат.
Якщо на деревах видно пухнастий іній, то найближчі дніи будуть ясними, а дощів не передбачається.
Якщо на небі в день 16 січня з’являється велика біла хмара, то незабаром почнуться хуртовини і завірюхи.
Якщо зайців багато в полі – прикмета до того, що чекай хуртовини і завірюхи.
16 січня не можна вихвалятися чимось і пишатися – щоб Гордій не забрав (люди не наврочили).
Якщо рано світає, значить, скоро випаде сніг.


16 січня День ангела відзначають: Гордій, Ірина

 Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев