16 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

16 листопада у світі відзначаються Всесвітній день рукоділля, Міжнародний день боротьби з анорексією, Міжнародний день толерантності.

В Україні – День працівників радіо, телебачення і зв’язку, в Португалії – День моря, в США – День державності штату Оклахома, День штату Індіана, День кларнета в оркестрі військово-морського флоту, День “влаштуйте вечірку з вашим ведмедем”, День підприємця, День гудзиків, День фаст-фуду, в Монголії – День гордості, в Білорусі – День білоруської ляльки, на Кубі – День святого Крістобаля, День заснування Гавани, в Ісландії – День ісландської мови, в Таджикистані – День президента, в Естонії – День Відродження, в Індії – день національний преси, в Бразилії – день стомованих пацієнтів, в Польщі – день дипломатичної служби.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 16 листопада вшановує пам’ять Святої княжни Анни Всеволодівни – дочки київського князя Всеволода Ярославича. У народі день назвали “Анна холодна”, так як погода починала змінюватися, наступали холоди, зима вступала в свої права. Інші назви свята: “Кросник”, “Агапій”, “Баба”. 

Преподобна Анна – дочка Всеволода Ярославовича і Анни. Дівчина виховувалася в благочестивій родині, їй з дитинства прищеплювали любов до Господа. Анна відмовилася від заміжжя і світського життя, повністю присвятивши себе християнству. Бачачи прагнення дочки, батько побудував їй монастир, де вона була ігуменею. Постійно молилася, постилася і була смиренною. При монастирі заснували училище, де преподобна Анна навчала дівчат праведного життя.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

16 листопада – день пам’яті мучеників Акепсима єпископа, Йосипа пресвітера і аїфала диякона.

Святі жили в IV столітті в Персії і постраждали під час гоніння на християн. Цар Сапор наказав зібрати всіх дияконів і пресвітерів, першим схопили Акепсима. Привели на суд, де він сповідував християнство і висміяв язичництво. За це його довго мучили, потім кинули в темницю.

Пізніше заарештували Йосипа пресвітера і Аїфала диякона. Вони теж не захотіли поклонятися язичницьким богам, за що зазнали муки. Разом з ними постраждала і свята Снандулія, яка омивала рани в’язнів і приносила їм їжу. Язичники встановили варту, щоб християни не поховали тіла святих, але почалася гроза, воїни загинули, а Господь сам поховав своїх дітей.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Що не можна робити в цей день

Згідно з повір’ями, саме в цей день нечиста сила виходить на вулицю і спостерігає за життям людей. Ніякої особливої шкоди вона завдати не може, але наші предки все одно намагалися не виходити з дому без крайньої необхідності. Бажано уникати людних місць. Інакше можете зловити пристріт або псування. А якщо посвариться подружжя, то скоро може розлучитися.

Головна заборона сьогоднішнього дня – молоді дівчата і жінки не повинні виконувати будь-яку домашню роботу.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Що можна робити 16 листопада

Наші предки в цей день готували різні страви і напої із заморожених ягід. Можна було варити киселі і компоти, додавати заготовки в пироги або ліпити вареники.

16 листопада – сприятливий день для того, щоб відправитися до знахаря, якщо вам потрібна його допомога. Слов’яни відвідували ворожок і лікарів в цей день, щоб поліпшити своє здоров’я і отримати відповіді на важливі питання.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Народні прикмети на 16 листопада

  • не випав сніг – бути найближчого року неврожайним;
  • сніг пішов сьогодні – зима буде морозною;
  • вдень стоїть холодна погода – восени буде голодно;
  • хмари летять низько – до морозів;
  • увечері вдарив мороз – зима буде теплою.
  • теплий дощ 16 листопада – до похолодання;
  • кролики бігають недалеко від будинку – до морозів;
  • скільки яскравих зірок на небі – стільки буде теплих днів у році.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Іменини у Агапа, Георгія, Гертруди, Дмитра, Анни, Йосипа, Малгожати, Михайла, Едмунда, Володимира і Миколи. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев