15 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

15 січня 2021 відзначаються День народження Вікіпедії, День пошуку зниклої луни і Міжнародний день фетишу.

У США – гуманний день, День чайного гриба, День капелюха, День свіжовичавленого соку, День бублика, День полуничного морозива, в Індонезії – День моря й океану, в Йорданії – День дерева, в Єгипті і на Мальті – День посадки дерев, в Індії – День Армії, у Венесуелі – День вчителя, у Литві – День Клайпедського краю, у Британії – День вибоїни, у Нігерії – День збройних сил.

Церковний календар: січень 2021

15 січня – яке сьогодні свято, традиції і заборони - Главком

Сьогодні православні згадують святителя Сильвестра, папи Римського з 314 по 335 рік. Він був одним із перших, прославлених у лику святителів, а не мучеників, хоча й жив за Діоклетіана, коли відбувалися великі гоніння на християн. Свідчень про його життя збереглося дуже мало. Єпископом він став ще за імператора Костянтина, котрий, власне, і визнав християнську церкву. За легендою, Костянтин був язичником, переслідував християн, а потім важко захворів лепрою, але після того, як Сильвестр здійснив обряд хрещення, правитель дивом одужав.

Календар садівника-городника: січень 2021

Селяни Сильвестрів день у давнину називали ще курячим святом. Яким чином і чому наші пращури пов’язували єпископа Римської церкви з курми – невідомо. Цього дня чистили курники, різали чорну курку, щоб «інші добре неслися», адже саме з цією породою пов’язані численні забобони. Якщо ж чорна курка починала співати півнем, то їй одразу відрубували голову, «оскільки вона віщувала покійника в родині». А буває й таке, що півень починає сокорити по-курячому. Його тоді теж різали. Звідки у давнину було знати про курячий трансгендер? Що там «тоді», он українські депутати торік не те що за трансгендер – за звичайний гендер зашпорхнулися, угледівши в тому слові «загрозу традиційним українським цінностям»! Отже, треба таки різати чорну курку.

Магнітні бурі в січні 2021: коли метеозалежним бути на поготові

Що не можна робити в цей день
15 січня, вважалося, що не потрібно їсти м’ясо. Особливий наголос було зроблено на птицю. Це для того, щоб щастя з хати не відлетіло.
Не потрібно лаятися і скандалити в цей день.
Також не рекомендується вести всякі судові тяжби.
Забороняється стригти волосся, бо вони будуть погано рости.

Прикмети
Коли півень рано співає, то потрібно очікувати відлиги.
Коли півень співає пізно ввечері, то потрібно очікувати, що зміниться погода.
Коли ввечері змінюється хмарність, то теж чекайте зміна погодних умов.
Якщо буде сніжна буря, то чекайте сильних морозів через кілька днів.
Коли Місяць яскрава та у неї гострі роги, то очікуйте вітряної погоди.
Якщо сорока буде шукати притулку серед житла, то очікується заметіль.

Іменини у Сергія, Феогена, Уляни, Іти і Павла. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев