13 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

13 травня 2021 року в світі відзначаються Всесвітній день кульбаби, День народження застібки-липучки, Всесвітній день коктейлю, Міжнародний день хумуса, Глобальний день інженерної справи, День льодяників від кашлю.

У США – День лепрекона, День «Найкращого стрілка», День яблучного пирога, День грінок, День стрибаючої жаби, День фруктового коктейлю, в Німеччині – День батька, в Бразилії – День скасування рабства, у Колумбії – День святої Марії, у Вірменії – Вознесіння Господнє, в Камбоджі – День народження короля, в Португалії – День Фатімської Богоматері, у Нігерії, Конго – День Гарланда, на Фіджі – День Ротума, у Нідерландах – День Серватія Маастрихтського, в Британії – День гірлянд абботсбері.

Церковний календар: травень 2021

Православна церква 13 травня вшановує пам’ять апостола Якова-старшого брата Іоанна Богослова. У народі день назвали Яків Теплий – приходить справжнє тепло, літо не за горами. 

Святий Яків із братом були рибалками. Ісус закликав їх проповідувати Євангеліє. Після того, як Святий Дух зійшов на апостолів в Єрусалимі, Яків подався нести слово Боже по світу.

_2021-05-12_232659

Після повернення в Єрусалим він протистояв фарисеям і продовжував нести вчення про Христа як Месію і Спасителя світу. Щоб довести помилковість його вчення, іудеї найняли філософа Гермогена. Після довгих дискусій з Яковом, в яких також брав участь учень філософа, обидва вони увірували в Господа, спалили книги і прийняли Хрещення.

Імовірно в 42-44 рр. на Якова, як розповсюджувача помилкового вчення і смути, донесли цареві Іроду Агріппу. Той наказав стратити святого. Апостол дізнався про вирок, але мужньо продовжував відкрито проповідувати. Один з донощиків розкаявся і прилюдно визнав себе християнином. Його стратили разом із апостолом Яковом.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

Традиції та обряди

За старим стилем Яків Теплий – останній день квітня. Він закриває весільну пору. До цього терміну закінчувалися запаси продуктів. Тому накрити багатий стіл було проблематично. Другою причиною були польові роботи. Також у народі вірили, що якщо в травні женитися, то все життя доведеться мучитися.

В цей народне свято прийнято перед далекою дорогою обтертися або викупатися у воді розтопленого березневого снігу. Збереглося повір’я, що вона здатна вберегти від хвороб, які з цього терміну гуляють по землі. Згідно з легендою, взимку простудні захворювання тримають під замком в снігових горах. Після того як сонце розтопить сніги, хвороби вириваються на свободу і чіпляються до людей.

Календар стрижки волосся: травень 2021

Що не можна робити сьогодні

Одружуватися і свататися протягом місяця, інакше закохані «все життя маятимуться».
Згадувати погані події, інакше вони повернуться у ваше життя.
Лінуватися і спізнюватися.
Святкувати річницю весілля.
Заплітати коси, інакше вплетете в свою долю хвороби і збитки.
Робити ремонт, в цей день він може привести до виробничих травм.
Вирушати в далеку подорож – в дорозі можна захворіти.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Народні прикмети

Тиха тепла зоряна ніч – до врожайного літа.
Яка погода зранку, таким і літо буде.
Теплий вечір і південний вітер віщують багатий Хлібород.
Якщо вдень йде дощ, але день теплий – вродить зерно.
Ясний чистий небосхил на сході – літо буде теплим.
Якщо зірки ховаються – скоро почнеться дощ.
Дощ на Якова Теплого передрікає багато весіль по осені.
По небу пливуть хмари, але кульбаба не закрила квітки – опадів чекати не варто. Про те ж говорять бджоли, які не ховаються в вулики, навіть якщо чути грім.

У четвер, 13 травня, іменини відзначають Василь, Гнат, Клим, Максим, Микита, Яків. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар іменин: кого вітати з днем ангела у травні 2021

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев