13 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

13 листопада у світі відзначається Міжнародний день сліпих, Всесвітній день доброти, День сексу за дружбою; Національний день зустрічі зі страхами; Національний день бандани; День контрастного душу; Національний день моєї вечірки.

У Грузії – День пам’яті 100 тисяч мучеників Тбілісі, в Македонії – День посадки дерев, у США – День «Пустіть слух», День індійського пудингу.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

13 листопада у православній церкві –  день пам’яті преподобних Спиридона і Никодима. Вони були просфорниками Печерськими. Про їхнє життя відомо дуже мало. Згідно з легендами жили вони в XII столітті в Ближній печерах Києво-Печерського монастиря. Їхнім послухом було випікання просфорів, чим вони й займалися на протязі 30 років.

Легенда розповідає, що одного дня святі вчинили справжнє диво – піч загорілася, і вогонь швидко розповсюджувався. Їм вдалося не лише загасити полум’я, але й вийти з нього повністю неушкодженими. Саме тому в народі Никодима і Спиридона вважать захисника будинку від пожежі.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

На Русі цього дня потрібно було переводити курей у зимові закутки, а також шанувати старих і слабких, вибирати птаха на забій. Готували різні страви з курятини: запечену чи фаршировану курку, котлети з курячого фаршу, курники — пироги з начинкою з курячого м’яса.

Мисливці також користувалися на Никодима та Спиридона особливою шаною. У цей час вони виходили на перше заяче полювання на свіжому снігу.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Своє свято 13 листопада також відзначали рибалки та мисливці, які обов’язково вирушали на промисел в цей день, щоб протягом наступного року їм сприяла удача в справах. Проводжали їх з великими почестями, влаштовуючи пишні застілля, проводячи різноманітні обряди.

У народі казали: “Хороший рибалка має за клюванням знати, що рибу сазаном звати”. Наші пращури цього дня прислуховувались до снігура: якщо він свистить — незабаром зима буде. Курей 13 листопада переводили в спеціальні зимівки, примічаючи слабку птицю, яка підходить для забою. З курки потім готували бульйон, котлети, пироги з начинкою з м’яса курки.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Що не можна робити в цей день

 • Намагайтеся ні з ким не сваритися та не входити у конфлікти, адже цього дня вашому ворогу найлегше вам наврочити.
 • Не варто спілкуватися з незнайомцями – 13 листопада дуже легко пристріт заподіяти.
 • Також наші предки вірили, що 13 листопада чаклунам і відьмам набагато простіше наводити порчу або вроки. Тому людям в цей день слід бути особливо обережними.
 • Щоб захистити себе від негативного впливу радять не спілкуватися в цей день з малознайомими людьми, а також кажуть, що вранці потрібно покласти в кишеню зелену нитку. Увечері, прийшовши додому, її спалюють.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Що можна робити в цей день

13 листопада турбувалися про домашню птицю. Утеплювали курники або будували спеціальні сарайчики, куди кури зможуть сховатися в разі негоди і холодів. Господарі відбирали для забою слабку птицю. З курячого м’яса варили бульйон, готували котлети і курники (пироги з м’ясом).

Щоб бути щасливим, то потрібно з’їсти в цей день страву з курки, вважали наші предки

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Прикмети на цей день:

 • якщо почав співати снігур – чекайте на швидкий прихід зими;
 • ведмідь зробив барліг на височині – навесні буде сильна повінь;
 • дивилися, який сьогодні день: якщо сонячний і теплий – найближчими днями почнеться сильний вітер;
 • горобці голосно цвірінькають – на теплу погоду;
 • якщо між собою посварилися рибалки – риболовля буде невдалою на протязі всієї зими.
 • а і сонячна погода цього дня – до сильного поривчастого вітру.
 • Горобці голосно цвірінькають – до тепла. Не чути гороб’ячого цвірінькання – скоро настануть стійкі холоди.
 • З’їсти в цей день блюдо з курятини – на щастя.

13 листопада День ангела відзначають Абрам, Артем, Василь, Герман, Дем’ян (Даміан), Євстахій (Стахій, Стах), Кузьма (Косма), Никодим, Микола, Роман, Сава, Спиридон (Свирид), Степан (Стефан), Трохим, Федір. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев