10 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

10 листопада  в світі відзначається Міжнародний день вишивальниць, Всесвітній день молоді, Міжнародний день бухгалтерії, День перегляду чорно-білого фільму, Всесвітній день науки за мир і розвиток..

У США – День Корпусу морської піхоти, День районних кодів, День ванільного кексу, День незабудок, День “Вулиці Сезам”, на Кубі – День поліції, у Туреччині – День пам’яті Ататюрка, в Індонезії – День Героїв, у Киргизстані – День Молоді, у Панамі – День першого проголошення незалежності, в Аргентині – День традиції.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

У православній церкві 10 листопада вшановують пам’ять святої Параскеви Іконійської, яка вважається покровителькою праці вишивальниць.

Життя Параскеви Іконійської вкрите таємницями. Існує легенда, що вона народилася в дуже багатій та набожній родині. Її батьки поважали п’ятницю, яка була днем Господніх страждань. Саме тому свою дитину вони назвали Параскева-Пятниця. З ім’ям святої пов’язують чимало традицій і звичаїв. Простий народ дуже любив Параскеву, тому її ікони обов’язково були в кожному домі.

Особливо любили святу вишивальниці. Навіть існувала традиція приносити до храму відрізок льону і покривати ним образи Параскеви.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

Після смерті своїх батьків вела тихе і скромне життя, постійно молилася і опікувалася над знедоленими. Численні люди, дивлячись на її богоугодне життя, наверталися до Християнської віри. Через це на неї розлютилися жерці, які кинули її до в’язниці.

В той час до Іконії прибув новий намісник імператора, який повинен був мучити християн. До нього привели Параскевію, яка відразу визнала свою віру. За це її довгий час жорстоко карали. Свята жінка не витримала тортур.

Серед народу великомучениця Параскева дуже шанувалася. На її честь будували храми, які називали П’ятницями. На іконах вона зображується високою і суворою, з сяйливим вінком на голові. Згідно з церковними віруваннями Параскева була покровителькою худоби і полів. Її ікони часто ставили в хаті, щоб в сім’ї панували добробут і щастя. Також до Параскеви прийнято молитися, якщо потрібно захистити домашню худобу від хвороби чи смерті.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Народні традиції і прикмети

Цього дня готували будинок до зими, вичищали стійла. Існувала традиція під назвою “лляні оглядини”, за якою селяни вихвалялися одне перед одним, показуючи льон-первак. Дівчата, таким чином, демонстрували хлопцям, наскільки хороші вони господині.

Колись парубки постували на Параскеву П’ятницю, щоб знайти собі гарну й хазяйновиту жінку. Дівчата — щоб вдало вийти заміж. “П’ятінка, моя матінка, допоможи хоч ти, щоб мені заміж піти”. Дівчата просили у Параскеви П’ятниці, щоб не був чоловік питущим, щоб були діти непитущі. Для цього заносили в церкву льон або матерію, дарували рушник на ікону.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Прикмети на цей день:

 • дивилися, який сьогодні день: якщо на деревах тримається іній, скоро буде морозно;
 • місяць оточений колом – чекайте на бурю;
 • ранішній туман означає, що скоро буде відлига;
 • поки на вишні тримається листя, зима не прийде;
 • якщо в цей день побачити білку, значить, буде потепління.
 • листя з вишні 10 листопада ще не опало – сніг, навіть якщо він випав, то скоро розтане.
 • хто багато сміється цього дня, той потім, згідно з прикметами, буде довго плакати. Тому люди на Параскеву намагалися поводитися стримано.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Що не можна робити в цей день

 • Жінкам цього дня не можна тяжко працювати, прясти, прясти, ткати і прати білизну.
 • Дівчатам не можна голову мити і чесатися, не можна співати і сміятися.
 • Якщо багато сміятися цього дня, потім прийдеться плакати, тому люди намагалися не веселитися;
 • Мити підлогу, інакше після смерті будете валятися в помиях;
 • Щоб не накликати нещастя, намагалися в цей день не чистити димохід;
 • 10 листопада вагітні жінки не давали в борг грошей, адже з ними віддавалося щастя малюка в чужі руки;
 • Не варто було мити посуд.
 • Остерігаються цього дня щось віддавати або позичати, щоб “не віддати щастя”.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Що можна робити в цей день

До XX століття в українців існувала особлива традиція “годувати” Параскеву. В цей день господиня прикрашала стіл новою білою скатертиною і ставила розведений мед (канун). А потім протягом всього року кожної п’ятниці залишала кашу, ложку і хліб-сіль.

Іменини святкують Максим, Іван, Геогрій, Афанасій, Микола, Арсеній, Наум, Кузьма, Нестор, Терентій, Степан (Стефан), Анна (Ганна), Параскева (Параска), Неоніла. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

0 Комментариев