1 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

1 травня 2021 року в світі відзначаються Свято Весни і Праці, День трави, День глобальної любові, День народження поштової марки, Всесвітній день голого садівника, День вуличного музиканта, День пиво-понгу, Всесвітній день лабіринту, День пілатесу, Міжнародний день скрапбукінгу, День перезавантаження таблиці стилів CSS, Міжнародний день леді-райдерів.

У Франції – День конвалії, у Канаді – День ховраха, у США – День Дербі в Кентуккі, День знешкодження вибухонебезпечних боєприпасів, День домашнього пивоваріння, День безкоштовних коміксів, День фітнесу, День породистих собак, День боротьби з дитячим інсультом, День матінки гуски, День початку спостереження за метеликом-монархом, День «Врятуйте носорога», День парфе з шоколадом, День гідної зарплати, День «Візьмемося за руки», на Гавайських островах – Свято гавайських танців (День Леї), в Естонії – День весни, в Ірландії – Кельтське свято початку літа «Белтайн», у Стародавньому Римі – День пробудження доброї богині, у Німеччині – Травневе свято, на Маршаллових островах – День Конституції, в Аргентині – День Конституції, у Перу – Свято Вірхен-де Чапі, в Непалі – Majdoor Divas, у Ватикані – День святого Йосифа Трудівника, в Латвії – День скликання установчих зборів, в Індії – День штату Махараштра, у Казахстані – Свято єдності народу.

Церковний календар: травень 2021

1 травня – Велика Субота Страсного тижня. Вона присвячена спогаду поховання і перебування в гробі тіла Ісуса Христа, вона є також приготуванням до Великодня – Воскресіння Христа, яке святкується в ніч з суботи на неділю.

Православна церква 1 травня також вшановує пам’ять святителя Косми Халкідонського, сповідника, єпископа. Інші назви свята – «Кузьма», «Косма», «Городник». Косму вважають покровителем посівів та городів.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

Народне свято Кузьма Огородник відзначається 1 травня 2021 року (дата за старим стилем – 18 квітня). За церковним календарем в цей день шанують пам’ять святителя Косми Халкідонського, сповідника, єпископа. Назва «Огородник» свято отримало на честь святого, покровителя городів і посівів.

Святитель Косма жив в VIII-IX століттях. Народився в столиці Візантійської імперії, місті Константинополі. Ще в юні роки вирішив присвятити своє життя християнству. Косма покинув суєтний світ, пішов у монастир і став ченцем. Він строго постив, молився. Згодом йому багато в чому вдалося досягти досконалості.

Після того, як Косму призначили єпископом міста Халкидон (Калкедона), йому не раз довелося зіткнутися з єретиками-іконоборцями. Він свято охороняв від їх нападок православне вчення і продовжував поклонятися святим іконам.

День матері: коли відзначаємо у 2021 році день найріднішої людини?

За непослух церкви, яка піддалася єресі іконоборства, єпископа Халкідонського заарештували. Через деякий час його піддали мукам, наполегливо запропонували відмовитися від поклоніння святим іконам. Але Косма твердо переніс катування і залишився непохитним у своїй вірі. Одна з тортур стала для нього останньою. Святий імовірно помер в 816 році.

У цей день прСвятий Косма / Фото з відкритих джерелийнято сіяти моркву і буряк. Для того щоб урожай був багатим, перед посадкою проводять таємний обряд. Приготовлені заздалегідь насіння на зорі змочують водою з криниці або джерела, а потім в джерело кидають дрібні монети. Щоб захистити посіви та урожай від лихого ока, три дні поспіль вранці, коли ще темно, таємно ходять на річку. З настанням світанку вимочують насіння у воді.

Сам посів та подальшу прополку проводять жінки. Чоловіків не допускають до цього процесу.

Птах дня – зозуля. У цей період вона вперше після зими подає голос. Багато прикмети пов’язують з її поведінкою.

Що не можна робити сьогодні

Чоловікам не можна з’являтися на городі, інакше нічого не виросте.

Варто збирати лікувальні трави, але не можна, щоб хтось знав про те, куди ви за ними пішли.

Травневі свята 2021: що та коли відзначатимемо наступного місяця?

Народні прикмети

Якщо на Кузьму Огородника тепло, то в кінці місяця буде холодно, і навпаки.
Дощ у цей день пророкує багатий урожай.
Чути зозулю – пора сіяти льон.
Якщо птах кричить на сухій гілляці – чекай заморозків.
Якщо зозуля прилетіла в село і літає там – це до пожежі.
Якщо в цей день намочити волосся дощовою водою, воно буде рости пишними, як весняна трава.
Не можна їсти насіння, приготоване для посадки, інакше плоди черв’як пожере.

Календар стрижки волосся: травень 2021

У суботу, 1 травня, іменини відзначають Антон, Василь, Віктор, Юхим, Іван, Кузьма, Фелікс, Ян, Тамара. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар іменин: кого вітати з днем ангела у травні 2021

1 травня у багатьох країнах світу відзначається міжнародне свято – День праці (Свято Весни і Праці), яке спочатку носило назву День міжнародної солідарності трудящих.

Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби, мав «політичне забарвлення» і відзначався демонстраціями, прикрашеними портретами політичних діячів, передовиків виробництва, гаслами, закликами, плакатами і діаграмами про досягнення в тій чи іншій галузі народного господарства, науки, культури. Але поступово цей контекст губився.

Сьогодні свято відзначається в 142 країнах і територіях світу 1 травня або в перший понеділок травня. Для ряду країн традиція збирати людей під прапори профспілок ще збереглася, але в більшості держав це все-таки не політичне свято, а саме День праці, яскраве весняне свято, коли організовуються народні гуляння, виступи артистів, ярмарки, мирні ходи і безліч розважальних заходів. А для когось це просто ще один вихідний, протягом якого можна відпочити або провести час з сім’єю.

З Днем праці 2021: яскраві листівки та привітання до 1 травня — УНІАН

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев