Як можна отримати паспорт-“книжечку” замість ID-картки пояснили у Мінюсті

news
Українці можуть відмовитися від ID-карти та отримати паспорт громадянина України старого зразка у формі “книжечки” лише з релігійних міркувань. Про це повідомляється на сторінці у фейсбук Міністерства юстиції України, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

 

У Мін’юсті пояснили, що у разі зміни прізвища чи імені, втрати паспорту або коли документ став непридатним, виникає потреба його замінити. Зазвичай зараз українцям видають паспорти нового зразка у формі ID-картки, отримати ж паспорт у формі “книжечки” можна «лише з релігійних міркувань».

Якщо ж в Міграційній службі відмовляються видавати паспорт старого зразка, то громадянин має право звернутися до суду з позовом, щоб йому видали такий документ.

«В Україні перший прецедент отримання паспорта зразка 1994 року був у Житомирській області. Судді Великої палати Верховного Суду 19 вересня 2018 року захистили права громадян України, які через свої релігійні переконання відмовилися від оформлення паспорта у вигляді ID-картки і зобов’язали Міграційну службу видати документ старого зразка, – йдеться в повідомленні Мін’юсту. – Так, були внесені зміни до наказів Міністерства внутрішніх справ і зазначено, що у разі, якщо є відповідне судове рішення, органи Міграційної служби видають паспорт зразка 94-го року, і для цього необхідно безпосередньо з судовим рішенням звертатися до органів Державної міграційної служби.

Тобто, якщо ви захотіли отримати паспорт громадянина України у формі “книжечки”, а в Міграційній службі вам відмовили – ви маєте право звернутися до суду з позовом про те, щоб вам видали паспорт зазначеного зразка».

Також зазначається, що нема потреби змінювати паспорт у разі необхідності вклеїти фотографію у 25 чи 45 років.

«Ви можете просто вклеїти цю фотографію у “книжечку”. Втім, є одне “АЛЕ”: якщо ви пропустили 30-денний термін, який вам дається для вклеювання фото, в такому випадку паспорт вважається простроченим, і вам необхідно отримувати ID-картку», – пояснили в ДМС.

0 Комментариев