У Луцьку з ринку виселяють підприємців, а ті кажуть, що у них забирають торгові місця та навіть власну електромережу

news

Підприємці з ринку «Львівський» шукатимуть собі нові місця для торгівлі. Тим часом вони вважають, що із ринку їх виселяють незаконно, адже є договори оренди. Одна із підприємців стверджує, що власник автосалону «Сафрон» Руслан Юзва невідомо яким чином став власником її електромережі.

Про це йшлося сьогодні, 7 липня, під час круглого столу щодо діяльності ринку «Львівський» у ЦНАПі.

Нагадаємо, підприємці 29 червня звернулися до міської ради бути арбітром між ними та Русланом Юзвою, який викупив земельну ділянку і хоче там забудовуватися.

Підприємець Віта Маскимова розповіла, що 5 липня припинили постачання електроенергії до їхніх торгових точок. Це зафіксувала поліція та телебачення. У «Волиньобленерго» на відсутність електроенергії не хотіли реагувати і сказали звернутися до пана Юзви. У підприємців псували продукти через відсутність електропостачання.

Адвокат Микола Марчук зазначив, що звернулися підприємці ринку «Львівський» стосовно цієї ситуації. Адвокат зазначив, що власник земельної ділянки Руслан Юзва вчиняє до підприємців незаконні дії, перешкоджає господарській діяльності, ставить вимоги про те, щоб вони до 1 липня звільнили земельну ділянку, на якій є ринок.

Адвокта наголосив, що підприємці стали заручниками ситуації. Свою діяльність вони здійснюють з 2000 року абсолютно на законних підставах, адже було розпорядження Луцькради про створення ринку «Львівьский». Ринок розташований на території приватної власності 10 соток, попрееднім власником якої була Руслана Крикота і частина ринку на земельній ділянці перебуває у комунальній власності. Адвокат запевним, що підприємці мають ці договори – оренди торгових місць, на спільне використання електричних мереж, на охорону тощо.  За словами адвоката, усі умови виконуються, договори не розірвані і мають юридичну силу.

Руслана Крикота продала Руслану Юзві і новий власник поставив категоричні вимоги, щоб буквально за місяць часу вони звільнили земельну ділянку. Виник конфлікт. Договори укладаються щорічно і з правом подальшого переукладення, якщо жодна із сторін не заявила вимоги про розірвання чи припинення цього договору. Попередній власник таких вимог не заявляла, тому ці договори на цей час мають юридичну силу. Адвокат наголосив, що усі умови, права обов’язки мають юридичну силу, навіть якщо наймодавець стала інша особа.

За словами адвоката проти підприємців вчиняються незаконні дії, була пошкоджена електромережа, вчора зруйнували паркан.

Адвокат Марчук наголосив також, територія ринку є частково і на комунальній власності, але всі платежі чомусь приймала підприємець Крикота, хоча і є рішення Господарського суду Волинської області від 10 січня 2002 року, де суд зобов’язав Крикоту звільнити комунальну власність. Це був прокурорський позов.

«Чомусь це питання зависло. Половинна платежів повинні були здійснюватися до міськради а не Ккрикоті», – зазначив адвокат.

Заступник міського голови Олександр Рачков зазначив, що розпорядженням про визначення статусу ринку були визначені межі ринку «Львівський», а особи, які здійснювали свою підприємницьку діяльність за межами ринку повинні були звернутися і отримати дозвіл на розміщення тимчасових споруд.

Рачков також зазначив, що Крикота не мала права надавати в оренду ці торгові місця, оскільки вони не її були навіть, окрім того навіть немає чітко визначеного поняття «торгове місце».

Зауважимо, самої Руслани Крикоти на зустрічі не було – вона пояснила представникам міськради, що її зараз немає у місці.

Власник земельної ділянки Руслан Юзва розповів, що ділянку придбав 13 квітня 2017 року. Він запевнив, що до придбання ділянки приблизно рік велися розмови про продаж і відповідно підприємці ринку про його плани знали. До нього деякі з них неодноразово зверталися і питали про цю ситуацію і знали, що там буде багатоповерховий будинок. Деякі із підприємців відразу і пішли з ринку.

22 квітня 2017 Юзва зібрав збори з підприємцями. Він розповів, що просив звільнити ділянку упродовж двох тижнів, однак вони попросили зачекати до 1 липня. Згодом стали просити до 1 вересня, а тепер уже – до Нового року.

Стосовно рішення суду, який відбувся у 2002 році – це було рішення звільнити звільнити «червоні лінії» від стихійної торгівлі, самовільно зайняті ділянки.

Юзва повідомив, що уже 5-6 підприємців звільнили контейнери, які там орендували.  Інші – ігнорували листи із попередженням, що потрібно звільнити земельну ділянку.

За словами Юзви там потрібно масу документів, що там є ринок, а на сьогодні таких документів немає ні в кого. Юзва звертався до міськради, щоб та посприяла йому у звільнені ділянки і, за його словами, отримав лист із проектом рішення про зняття статусу ринку. На думку Юзви, статусу ринку там немає, адже Крикота згідно рішення міськради так і не розробила технічну документацію, проект благоустрою тощо.

Представник підприємців Роман Грибовський поцікавився, у Руслана Юзви, чи той, купуючи земельну ділянку, був ознайомлений із тим, що Крикота уклала договори оренди з підприємців. Він наголосив, що згідно чинного законодавства він зобов’язаний виконати ці договори. Можна домовитись із підприємцями або ж іти в суд. Окрім того є договори про спільне користування електромережами.

«І, головне, яким чином ви стали одноосібним власником електромережі, яка йде від «Волиньобленерго» до ринку», – поцікавився Роман Грибовський.

Інший співвласник своєї згоди мов на це не давала і має укладений договір із «Волиньобленерго». Однак начальник «Волиньобленерго» каже, що тепер власником є Руслан Юзва.

Руслан Юзва відповів, що підприємці дали згоду до 1 липня звільнити ділянку. А щодо електропостачання – то на кабель підприємця Ольги Сас він не претендує, а договір уклав із «Волиньобленерго» на законних підставах 27 квітня 2017 року.

«Ви напевне не орієнтуєтесь, є так звана межа балансової належності. Це означає, що кабель, який іде від підстанції до ринку – є чисто моїм кабелем. Це не співвласність Сас. Платила, не платила – це не її співвласність. від межі балансової належності йде ще один кабель до мого лічильника, де підключаються всі підприємці, і до лічильника пані Сас. Оце і є її власність. Решта нічого їй не належить. Вона у моєму договорі прописана, як субспоживач», – зазначив Руслан Юзва.

Олександр Рачков запевнив, що власником всіх електромереж є «Волиньобленерго» і міськрада немає права ними розпоряджатися.

Роман Грибовський заявив, що у них є відео, де начальник «Волиньобленерго» говорить, що міськрада сприяла пану Юзві стати власником цієї мережі.

Щодо паркану, який демонтували працівники Юзви, то начальник управління земельних ресурсів Сергій Шабала запевнив, що він стоїться на межі орендованої ділянки для будівництва багатоквартирного будинку.

Голова «земелньої» комісії Луцькради Євген Ткачук зазначив, що у міськраді не виконали рішення суду, тому інакше перших рядів на ринку не було б ще раніше, тому що ці контейнери стоять без документів на комунікаціях.

«Міськрада стільки років закриває очі на незаконний ринок. Ми розуміємо, що непроста ситуація у країні, що люди мусять працювати, але є власник земельної ділянки. Ми з ним зустрічалися і просив знайти компроміс. Попередній підприємець ввів вас в оману і тому з нею треба судитись і вимагати компенсацію. Ви маєте подивитися, де ви хочете місця і звернутися до нас, аби міськрада розглянула можливість встановлення торгових місць.

Сергій Шабала додав, що коли у 2002 році був створений там ринок, то кількість об’єктів і споруд на тому ринку була зовсім інша і це було зафіксоване у документах. Суміжну ділянку комунальної власності пробували у той час відвести в оренду під паркування автомобілів, однак Крикота не відвела за ці роки земельної ділянки в оренду для обслуговування ринку. Замість парковки за той час виросли самовільно встановлені об’єкти торгівлі.

Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт запропонував створити комісію, до якої включити представників ринку, голову чи члена «земельної» комісії Луцькради, працівників виконавчих структур міської влади тощо і шукати вирішення цієї проблеми – підшукати терміново місце для підприємців.

Заступник міського голови Олександр Рачков зазначив, що Руслану Юзві рекомендують до 1 вересня не демонтовувати споруди на власній земельній ділянці і не створвати перешкод для підприємців.

0 Комментариев