Знай наших: Волинські бійці привезли п’ять нагород з чемпіонату

news

В період з 12 по 14 квітня 2019 року в місті Чорноморськ, Одеської області пройшов чемпіонат України з універсального бою серед юнаків та дівчат молодшого віку (10-11 та 12-13 років).

Даний чемпіонат, в зв’язку із певними об’єктивними обставинами, проходив у всеукраїнському масштабі вперше за останні 5 років і тому для всіх учасників цього спортивного дійства (спортсменів, тренерів, суддів, представників команд та оргкомітету) це було певного роду випробування, перевірка на міць, сталість та об’єктивність.

Загалом, згідно затверджених офіційних правил, змагання з універсального бою можуть проходити у двох версіях: «лайт» (боротьба за змішаними правилами) та «класика» (повний контакт рукопашного бою) за наступним форматом: двоє спортсменів, будучи одягнутими в кімоно та відповідну спортивну амуніцію, одночасно виходять на старт та за звуковим сигналом навипередки долають смугу перешкод, яка складається із десятка різних елементів. На певних етапах смуги вони проводять постріли із рушниці та кидають ножі в ціль (для дітей – м’ячики). Кожен промах скеровує спортсмена на невеличке штрафне коло, що у підсумку дещо затримує його в часі перетину фінішної прямої. Учасник, який досягає фінішу першим, отримує 1 заліковий бал. Одразу за цим, без перерви на відпочинок спортсмени проводять два раунди із боротьби (розділ «лайт») або повного контакту двобою із рукопашного бою (розділ «класика»). Перемога в раунді дає спортсмену 1 заліковий бал. Перемагає в сутичці той, хто набрав мінімум 2 із 3 залікових балів або переміг свого суперника нокаутом, больовим чи задушливим прийомом.

Оскільки вказані змагання проходили тільки в розділі «лайт», який передбачає можливість використання лише різних прийомів боротьби, кидків, больових та задушливих прийомів (без застосування ударної техніки), з’ясувати хто сильніший на турнірі із різних куточків нашої держави в переважній більшості прибули спортсмени – представники саме бірцівських видів спорту: дзюдо, самбо, вільна боротьба.

Волинську область на чемпіонаті представляли Волинський регіональний клуб рукопашного бою «Інсайт» та Волинський обласний спортивний клуб «Магістр», які культивують розвиток рукопашного бою, як виду спорту. Протистояння між спортсменами бірцівських видів спорту та змішаних видів єдиноборств за правилами боротьби було не легким випробуванням, однак можливим та достатнім до подолання.

У підсумку трьохденної боротьби волинянами було здобуто п’ять нагород різного ґатунку. Так, 1-ше місце та титул «чемпіона України» серед спортсменів вікової категорії 10-11 років у ваговій категорії до 28 кг здобув Ольхович Олександр (ВРКРБ «Інсайт»). 3-ті місця та відповідно титули «призерів України» серед юнаків 12-13 років у своїх категоріях вибороли: Довгун Сергій (ВРКРБ «Інсайт») вагова категорія до 55 кг та Гончарук Захар (ВОСК «Магістр») вагова категорія понад 55 кг.

Серед дівчат віком 10-11 років переможницею своєї вагової категорії до 28 кг стала Ганц Анна (ВРКРБ «Інсайт»), а бронзову нагороду чемпіонату у віковій категорії 12-13 років вагова категорія + 47 кг завоювала Грисюк Олександра (ВОСК «Магістр»).

Здобуті спортсменами результати в індивідуальному заліку дали змогу збірній Волинської області посісти 3 загальнокомандне місце, пропустивши вперед команду Хмельницької області (2 місце) та господарів змагань – найчисленнішу за складом збірну Одеської області (1 місце).

Автор статті: Олійник Олеся