ЗМІ: ЄС розширить навчання берегової охорони в Лівії через біженців

news

Брюссель планує залучити до навчань у Лівії як берегову охорону, так і поліцію, пише Welt am Sonntag. Мета – скоротити потік біженців до Європи і протидіяти контрабанді людей.

Про це пише “Deutsche Welle”. 

Для ефективнішої боротьби з нелегальною міграцією до Європи з Північної Африки Євросоюз планує розширити навчання співробітників лівійської берегової охорони. Запобігати нелегальним перевезенням людей навчатимуть і поліцейських, повідомило в неділю, 12 листопада, німецьке видання Welt am Sonntag із посиланням на поінформованих дипломатів у Брюсселі. Донині в рамках операції ЄС “Софія” навчали тільки лівійських військових, пише інформагенція epd.

На розширення навчань лівійської поліції, за даними Welt am Sonntag, планують виділити 30 мільйонів євро. Ще 16 мільйонів євро може окремо виділити Італія, яка потерпає від напливу біженців. За даними ООН, у 2017 році берегів Європи дісталися близько 156 тисяч людей, які перетнули Середземне море. Ще три тисячі мігрантів загинули під час небезпечної подорожі так званим “центральним маршрутом” біженців між Лівією та Італією.

Нагадаємо, що операція ЄС “Софія” почалася в липні 2015 року. Нещодавно мандат місії продовжили до кінця 2018-го. Мета зусиль – скоротити потік біженців із Північної Африки до берегів Європи та протидіяти контрабанді людей. Участь у “Софії” беруть і представники Бундесверу.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев