ЗМІ повідомили про підготовку жорстких заходів РФ в Туреччині

news

Повідомляє korrespondent.net

Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент з бомбардувальником Су-24 ВКС РФ. Про це повідомляє Коммерсантъ з посиланням на високопоставлені джерела в держструктурах.

Співрозмовник видання в адміністрації президента РФ заявив, що рішення щодо Анкари будуть “жорсткими” і матимуть серйозний вплив на російсько-турецькі відносини в багатьох сферах. Зокрема, за його словами, Газпром дасть оцінку доцільності продовження реалізації проекту газопроводу Турецький потік.

Крім того, під загрозою може опинитися найбільший енергетичний контракт між двома країнами – про будівництво Росатомом першої в Туреччині АЕС Аккую. Вартість операції оцінюється в 22 мільярди доларів, що робить її найбільшою в портфелі російської держкорпорації.

У свою чергу, Туреччина, як зазначає видання, може обмежити прохід російських суден через протоки Босфор і Дарданелли, що позначиться, зокрема, на постачанні авіабази Хмеймім в Сирії. Однак, згідно з конвенцією Монтре від 1936 року, яка регулює режим проходу через протоки, на даний крок Анкара може піти тільки якщо визнає, що їй загрожує війна. При цьому навіть у такому випадку свобода торгового судноплавства збережеться, хоча і з певними обмеженнями. Повну заборону Туреччина може накласти лише у випадку, якщо сама вступить у війну.

У Росії припиняють продаж путівок до Туреччини

Напередодні прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що наслідки в російсько-турецьких відносинах у зв’язку з ситуацією з Су-24 неминуче настануть, але про військову відповідь не йдеться.

Так, в Генштабі Росії вже заявили, що припинять контакти з Туреччиною за військовою лінією.

Нагадаємо, у вівторок недалеко від кордону Сирії та Туреччини турецькі F-16 збили російський бомбардувальник Су-24, який, за заявою Анкари, порушив повітряний простір Туреччини. У Міноборони РФ стверджують, що літак не порушував повітряний простір Туреччини і перебував тільки над територією Сирії.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев