Жуки “солдатики”: чи безпечні вони для людини та як позбутися цих надоїд

news

Нашестя цих яскравих жуків дратує мене щоліта. Як тільки сонце пригріє – все подвір’я всипане ними. Особливо паркан та будинок. І ніби безневинні вони, але чи не шкодять вони людям та рослинам?

Клопи-содатики або ще кажуть “москалики” – це невеликі, приблизно півтора сантиметрові жуки, яскраво-малиново-червоного забарвлення з чорними цятками. Солдатиками їх називають саме через забарвлення, а також їхню здатність зліплюватися один з одним та збиратися в чималі купки, свого роду роти.

Справжня, правильна, біологічна назва клопа-солдатика – Pyrrhocoris Apterus, “червоноклоп безкрилий”, або “козачок”, “червоний клоп”, “клоп наземник” або навіть “клоп пожежник” (хоча іноді пожежником називають іншого клопа).

Багато хто не підозрює, що істота ця для саду та городу зовсім не невинна, і вона може завдати дуже відчутної шкоди.

Виявляється, солдатик має досить потужний колюче-смоктуючий хоботок, який, якщо поблизу немає їжі, знаходиться зазвичай в горизонтальному положенні, тобто в типовому для нього спокійному стані. Але як тільки жук відчуває їжу, хоботок напружується і перетворюється на свого роду голку. Ним комаха спритно і швидко встромляється в рослину (зазвичай – в листочки, вони ж м’якше) і починає активно харчуватися клітинним соком. Отут і стає все ясно – наш солдатик, якого ми з дитинства вважали чи не охоронцем наших садів та городів, банальний шкідник, майже нічим не кращим від банальної попелиці. Крім листочків, які, звісно, ​​для солдатиків ідеальний варіант харчування, вони не гребують ягодами (підгнилими, розм’якшеними, перестиглими), фруктами та овочами, по суті вже непридатними.

Чи може солдатик вкусити дитину чи дорослу? Ні, на щастя, він не здатний прокусити ні ніжну шкіру дитини, ні дорослого. Але не треба дозволяти грати дітям з клопами-солдатиками: по-перше, це живі істоти, а не іграшки, по-друге, вони справжнісінькі падальщики, і де той чи інший клоп до цього бігав і що до цього їв, невідомо, а після контакту з жуком дитина точно потягне пальчики в рот, і по-третє, жуки ці досить адаптивні, варто принести одне таке миле диво в квартиру або будинок, як він через годину адаптується і почне харчуватися вашими ж рослинами.

Способи боротьби з клопом-солдатиком

Якщо ваші рослини пошкоджені клопом-солдатиком або його личинками, значить буде ви помітите досить сильне опадіння квіточок і бутонів з рослин відразу після закінчення їх цвітіння. Чому? Рослинам банально не вистачає харчування, яке жуки та личинки висмоктують із них із соком.

Якщо жертвою стала капуста – на її листках з’являються добре помітні жовті сліди, це сліди проколів хоботків, які потім збільшуються в десятки разів.

Вражена солдатиками кріп та коріандр неприродно швидко сохнуть.

Морква, буряк вянуть та сохнуть, явно недоотримуючи необхідного харчування. При листові пластинки можуть тією чи іншою мірою скручуватися і висихати.

Профілактика

Якщо не хочете, щоб популяція солдатиків на вашому городі множилася і ширилася, і зрештою пішла в атаку, то починайте вживати заходів захисту навіть тоді, коли ще жодного шкідника на своїй ділянці не бачили. Наприклад, можна висаджувати садові культури та виноград якнайдалі від люцерни та інших представників сімейства бобових, які клопи просто люблять і які є для них притулком у суворі зимові місяці.

Скошуйте бур’яни якнайнижче і ближче до паркану, а потім збирайте скошене і спалюйте. На траві може бути як яйцеклад, і личинки клопа.

Перед висадкою молодих рослин на ділянку – заберіть усі бур’яни, пропушіть ґрунт і знищіть на ділянці полин, лободу та щирицю, в даному випадку клопів вони не відштовхнуть, а навпаки, приваблять!

Заходи боротьби з клопом-солдатиком

Найпростішим із засобів боротьби з клопами є відвар цибулі (250 г на відро води, норма на квадратний метр ґрунту заражених рослин), деревна зола (200 г на відро води, це ще й стерпне калійне підживлення і також норма на квадратний метр заражених рослин), гірчичний порошок (100 г на відро води, норма на квадратний метр заражених рослин), господарське мило (можна цілий шматок, за норми на квадратний метр заражених рослин).

Далі йде артилерія трохи потужніша – вам її порадять у магазині.

 

0 Комментариев