Запустили першу українську ядерну установку

news

Проект розроблений за підтримки США в рамках програм про нерозповсюдження ядерної зброї.

Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” запустив ядерну установку в режимі комплексного випробування і проект зі створення ядерної субкритичної установки “Джерело нейтронів”. Про це на офіційному сайті повідомляє прес-служба президента України.
Президент України Петро Порошенко і посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джефрі Паєт під час свого робочого візиту в Харківську область взяли участь у контрольному пуску установки “Джерело нейтронів”, відвідавши Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут”.
Порошенко підкреслив, що “Джерело нейтронів” дасть можливість Україні проводити сучасні дослідження в різних галузях науки і техніки, розвивати з їх допомогою медицину і промисловість, а також вирішувати проблеми ядерної енергетики, подовжуючи терміни експлуатації атомних електростанцій.
“Глава держави назвав цей проект вдалим прикладом співпраці у сфері ядерної безпеки і нерозповсюдження ядерної зброї. Проект розроблений за підтримки США в рамках програм про нерозповсюдження ядерної зброї”, – повідомляє прес-служба.
Глава держави підкреслив, що Україна зробила величезний внесок у програму нерозповсюдження ядерної зброї. Це не тільки добровільна відмова від третього у світі ядерного арсеналу, але і передача високозбагаченого урану, і співпраця з міжнародними організаціями для підвищення технологічної безпеки.
“Це перша ядерна установка світового значення, розроблена українськими фахівцями за роки незалежності”, – підкреслив глава держави.
Президент повідомив про те, що дасть відповідне доручення уряду щодо забезпечення повної переорієнтації медичної галузі на застосування відповідних засобів українського виробництва.
“Спільна робота українських фахівців зі створення установки “Джерело нейтронів” проводиться спільно з колегами з Аргонської національної лабораторії США, Німеччини, Китаю, Великобританії, Швейцарії і Франції”, – повідомляє прес-служба.
0 Комментариев