“Запах весни” у лютому: синоптики розповіли, коли українцям чекати на весняне тепло

news

Тепла зима 2023 року стала для багатьох українців приємним сюрпризом. І мерзнути не довелося, і платіжки за комунальні не шокували високими цифрами, і погода сприяла певним військовим діям нашої армії.

А чи буде такою ж “лагідною” весна і коли її чекати? Це питання мучить багатьох.

Народний синоптик Станіслав Щедрін у себе на сторінці у мережі Facebook вже поділився власним прогнозом.

За словами синоптика, у перший місяць весни теж варто чекати на підвищення температури повітря. В останній тиждень лютого стовпчики термометрів показуватимуть уночі -3…+3, а вдень +4…+9. Водночас у багатьох регіонах очікується мокрий сніг із дощем.
Вже в березні температура повітря значно підвищиться – у західних областях стовпчики термометрів сягатимуть +13 градусів, в інших регіонах буде +9…+11.
Наприкінці першого місяця весни, за даними синоптика, буде ще тепліше. Зокрема, на заході та півдні наприкінці березня очікується до +14…+18 градусів Проте вже у квітні в Україну може увірватися похолодання, прийдуть перші весняні зливи, а в Карпатах навіть сніг.
Наприкінці квітня буде тепло, Щедрін прогнозує майже літню погоду – на півдні може бути +15…+20 градусів, але з дощами та поривами вітру.

Віра Балабух, завідувачка відділом прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ ДСНС України та НАН України, каже що зима цього року видалася аномально теплою. Наприклад, в січні температура була на 1-5 градусів вищою за кліматичну норму, а на Прикарпатті та Закарпатті – навіть на 5-6 більше. А в окремі дні січня температура повітря була такою, як за звичай спостерігається у листопаді, чи навіть жовтні.

Причиною такої аномально-теплої погоди є зміна клімату, зумовлена людською діяльністю, та особливості атмосферної циркуляції, які спостерігались у північній півкулі. До таких процесів належить, насамперед, Південне коливання, яке уже третій рік поспіль перебуває у від’ємній фазі – Ла-Ніньо і впливає на погоду багатьох регіонів, і України також,

– аналізує метеоролог.

І хоч поступово Ла-Нінья втрачає свою інтенсивність, його вплив на глобальну атмосферну циркуляцію ще зберігатиметься до кінця лютого і на початку весни.

Як наслідок, останній місяць зими також ймовірно буде на 2-3 градуси теплішим, порівняно з кліматичною нормою.

Середня за сезон температура повітря може бути вищою за норму на 1-2 градусів. Такі ж аномалії очікуються і для середньої за місяць температури повітря.

Така температура повітря у лютому та березні свідчить про ранній розвиток весняних процесів. Проте, стратосферне потепління, яке зараз почало розвиватись, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери і сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу, які зумовлюватимуть нестійку погоду, особливо у першій половині весни,

– підсумувала Віра Балабух.

Згідно з прогнозом на місяць ресурсу Gismeteo (за даними для Києва), березень дійсно почнеться з високих температур, але в другу декаду березня зима ще нагадає про себе денним “мінусом” і нічними 5-7-градусними морозами.

Далі температура знову підвищиться, а сонячних ясних днів ставатиме все більше. Втім аномального тепла в перший місяць весни синоптики не прогнозують: вище +10 термометри не показуватимуть.

0 Комментариев