Залізничники України влаштували акцію протесту під будівлею АТ “Укрзалізниця” у свій професійний день

news

4 листопада 2021 року, у День залізничника, відбулась попереджувальна акція протесту Профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Представники трудових колективів прийшли до головного офісу АТ «Укрзалізниця», що знаходиться по вул. Єжи Ґедройця, 5. У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість учасників акції була вимушено обмежена, хоча у ній взяли участь представники практично всіх регіонів.

Учасники акції неодноразово наголошували на необхідності забезпечення стабільної роботи залізничної галузі, створення для залізничників належних умов для продуктивної праці, підвищення добробуту працівників, безумовного виконання з боку Товариства чинної Галузевої угоди та колективних договорів.

Водночас в ході проведення акції було висунуто та затверджено наступні вимоги багатотисячного трудового колективу до АТ «Українська залізниця».

«З метою забезпечення стабільної роботи залізничної галузі, створення для працівників умов для продуктивної праці, підвищення добробуту працівників, виконання чинної Галузевої угоди та колективних договорів, зниження соціальної напруги у трудових колективах вимагаємо від АТ «Укрзалізниця»:

  1. Забезпечити безумовне виконання п. 1.1 Спільного рішення Товариства та Профспілки від 30 березня 2021 року в частині підвищення тарифних ставок і посадових окладів залізничників з 01.10.2021 відповідно до вимог п. 3.2.1 чинної Галузевої угоди.
  2. Невідкладно переглянути та внести зміни до розділу 9 Положення про оплату праці працівників акціонерного товариства «Українська залізниця» в частині визначення умов нарахування та виплати винагороди за підсумками роботи за рік.
  3. Передбачити у консолідованому фінансовому плані АТ «Укрзалізниця» на 2022 р.:

– підвищення годинних тарифних ставок і посадових окладів працівникам Товариства (крім вищого керівництва) у розмірі не менше ніж на 25%;

– виплату у першому півріччі 2022 року винагороди за підсумками роботи у 2021 р.».

У день проведення акції керівництво АТ «Укрзалізниці» оголосило про заплановане підвищення заробітної плати залізничникам з 1 грудня п. р. на 10 %. Попри те, що відповідні переговори профспілки і Укрзалізниці тривали з початку осені, а саме підвищення передбачено Спільним рішенням сторін від 30.03.2021 р., вони не закінчилися підписанням спільної угоди. Втім, профспілка впевнена, що проведення сьогоднішньої акції вплинуло на оголошене керівництвом Укрзалізниці рішення. Профспілка очікує, що невдовзі обіцяне підвищення буде оформлено у вигляді офіційного документа. Також очікуємо реакції щодо решти вимог.

 

Акцентуємо увагу громадськості на неполітичних мотивах акції протесту. Пікетувальники мали при собі відповідні документи (COVID-сертифікати про вакцинацію, негативні ПЛР або експрес-тести), а також були забезпечені індивідуальними засобами захисту.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев