Захворюваність на грип на Волині не перевищує епідемпоріг

news

Епідеміологічна ситуація на Волині контрольована. Потужних спалахів грипу масового характеру на території області не зафіксовано. Таку інформацію озвучив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик під час останньої оперативної наради. Йдеться на сайті Волинської ОДА.

Разом із тим, є летальні випадки. Зокрема 8 січня 2016 року до амбулаторії села Рокині Луцького р-ну звернувся мешканець одного з навколишніх сіл, який, на превеликий жаль, через чотири дні помер. Причина – попереднє самолікування та невчасне звернення до лікарів.

Загалом же рівень захворюваності на грип та гострі респіраторними вірусними інфекціями серед населення Волині не перевищує епідемічного порогу в жодному населеному пункті області і є нижчим від розрахункового епідпорогу. На цьому днями наголошували під час  селекторної наради Міністерства охорони здоров’я України, що відбулася й за участі керівництва обласного управління охорони здоров’я. За інформацією спеціалістів, упродовж першого тижня 2016 року на ГРВІ занедужало 4 тис. 39 осіб, із них – 67% діти до 17 років. Кількість важких форм становить 0,8%. На території області циркулюють віруси грипу типів А (H3N2), пандемічний (H1N1) і типу В.

Варто зазначити, що лабораторією ДУ «ВОЛЦ ДСЕСУ» здійснюється вірусологічний моніторинг збудників грипу, де з початку епідсезону методом ПЛР обстежено матеріал від 18 хворих: 4 із позитивним результатом на пандемічний (H1N1) грип.

З огляду на це голова облдержадміністрації звернувся до волинян із проханням не бути байдужими до власного здоров’я й за перших ознак захворювання звертатися за кваліфікованою допомогою до фахівців. Окрім того, Володимир Гунчик наголосив: необхідно проводити масштабну інформаційну кампанію й доносити відомості про ситуацію з грипом до людей. Влада ж на місцях має здійснювати заходи епідеміологічної безпеки, аби не допустити загострення на теренах краю епідеміологічної ситуації.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев