Захід хоче змусити Росію грати за своїми правилами — політолог

news

Повідомляє gazeta.ua

США та ЄС намагаються змусити Росію грати в Сирії за їхніми правилами. Так вважає політолог Андрій Плахонін.

“Не потрібно перебільшувати поступки, на які США та ЄС йдуть у бік Росії в кордонах самої Сирії та політики Москви у Сирії. Ми бачимо не стільки спробу створення антитерористичної коаліції, скільки намагання змусити Москву грати за їхніми правилами”, – каже Плахонін Gazeta.ua, коментуючи створення такої коаліції.

На його думку, Захід погодився на співпрацю з Росією, аби уникнути військового протистояння з нею.

“Сьогодні Росія, декларуючи свою участь у боротьбі з ІДІЛ, насправді воює на боці Асада проти сирійських повстанців. Якщо створювати антитерористичну коаліцію, то до неї увійдуть, зокрема, і сирійські повстанці курди. Тоді замість боротьби з тероризмом світ зануриться у війну з Росією – з режимом Асада. Цього ніхто не хоче. Тому спочатку треба розібратися з Асадом відправити його у відставку – і створити уряд, який насправді боротиметься з ІДІЛ. Зробити це сьогодні без Росії неможливо. Тому Олланд їздитиме до Москви, щоб якось це вирішити”, – пояснив політолог.

Він зауважив, що для України ця коаліція актуальна з точки зору, чи розміняє Захід Україну на Сирію.

“Адже від початку представники Держдепу та ЄС казали, що, щоб не запропонувала Росія щодо Сирії – це не піде на користь ні Сирії, ні Україні, ні Європі. Представники Франції також сказали, що коло домовленостей і компромісів обмежується лише кордонами самої Сирії. Ніхто санкції з Росії не зніматиме”, – сказав Плахонін.

Автор статті:

0 Комментариев