За які доходи, громадянам які тимчасово живуть за кордоном, доведеться платити податки Україні

news

Українці, які мешкають за кордоном, повинні декларувати свої доходи до травня. 

Декларацію потрібно подавати у випадку якщо людина за кордоном працювала, і якщо отримувала грошову допомогу від іноземної держави чи благодійної організації.

У випадку отримання заробітної плати, потрібно буде сплатити на доходи в розмірі 18% від загальної суми, та 1,5% військового збору.

Читайте також Хто успадкує першим, якщо не має заповіту?

Якщо між країною перебування біженця та Україною укладено угоду про уникнення подвійного оподаткування, платник податку може зменшити його на суму податків, сплачених за кордоном. Але в такому разі 1,5 % військового збору все одно доведеться заплатити.

Подати декларацію про доходи за 2022 рік потрібно до 1 травня.

Читайте також Як усиновити дітей дружини від попереднього шлюбу?

Громадяни, які отримували іноземні доходи та перебувають за кордоном, можуть надіслати декларацію:

  • поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації;
  • в електронній формі через особистий електронний кабінет на сайті податкової, але для цього необхідно мати електронний ключ.

Несвоєчасне подання декларації тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн. 

Хочу нагадати, що найближчим часом податкова служба України отримає можливість отримувати інформацію про банківські рахунки громадян за кордоном. Стартує автоматичний обмін фінансовою та податковою інформацією з податковими органами країн Євросоюзу у 2023 році. Автоматичний обмін інформацією планується запустити у липні 2023 року, і перший обмін може відбутися у 2024 році за звітний період з 1 липня 2023 року до 31 грудня 2023 року.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев