За поширення чужої статті отримав три роки та три місяці за гратами: волинянин подав на апеляцію, адже вважає вирок надто суворим

news

Зробив репост чужого допису в одній з спільнот у соціальній мережі  Facebook, за що отримав тюремний термін. 

Про це в одному з сюжетів розповідає ТРК “Аверс”.

Читайте також: Задля допомоги українським водіям, заблокованим на польському кордоні, створили штаб допомоги 

Мешканця села Дубечне, що на Ковельщині звинувачують в посяганні на територіальну цілісність України. Ще в 2020 році чоловік поширив допис, в якому йшлося про православну церкву, росію та приєднання до неї українського Донбасу. Волинянина вирок шокував, він подав апеляцію. 

Засуджений Михайло зізнається, що не очікував, що за репост може отримати більше ніж три роки за ґратами. Як йдеться у вироку, в 2020 році чоловік попросив учителя інформатики створити йому групу в мережі Facebook, а за місяць місяць перепостив в новостворену спільноту чужу публікацію. 

«Я дуже був вироком здивований. У мене була адвокат, яка казала, що там не буде такого вироку, максимум – умовний термін. І коли я отримав такий термін, дуже з нею посварився. Я вирішив сам написати апеляційну скаргу», – розповідає Михайло.

У статті правоохоронці помітили заклики до зміни меж українського кордону.

«У тексті міститься висловлювання: «Для того щоб настав мир і зупинилося кровопролиття, Донбас має стати російським, його треба приєднати до Росії. І це приєднання невідворотне в близькому майбутньому». Відповідно до висновку провідного судового експерта в Управлінні Служби безпеки України у Волинській області, містить публічні заклики до дій, що спричинять (у разі їх реалізації) зміну меж території та державного кордону України. Експерт зробив висновок, що висловлювання/ідеї, які поширює/популяризує ОСОБА_3, носять деструктивний для України характер, силою слова, тобто інформаційно, загрожують її існуванню, у проросійськи налаштованих осіб посилюють прагнення до приєднання до складу Російської Федерації», – вказано у вироку.

Захисник Михайла заявляє, що обвинувачення нібито навіть до пуття не ознайомився зі змістом перепощеної публікації.

«Обвинувачений став заручником ситуації. Подія мала місце давно. Вона не містила ні ознак, ні складу кримінального правопорушення. Це був репост публікації, вчинений без ознайомлення в автоматичному режимі, оскільки це була група-спільнота у Facebook. І необачно, не ознайомившись зі змістом, він перепостив та зрештою став заручником ситуації», – роз’яснює адвокат Василь Ковальчук.

Одна з апеляційних скарг судді відхилена. Подали, ще одну.

Ми будемо слідкувати за ситуацією, та остаточне рішення суду повідомимо згодом. 

Читайте також: В пам’ять про загиблого тата: маленькі волиняни віддали свої заощадження на Starlink для військових 

0 Комментариев