За добу п’ятеро волинян постраджали від шахраїв

news

До поліції звертаються громадяни із заявами про шахрайства. Найчастіше волиняни попадають на гачок до шахраїв, які представляються працівниками банків або під час купівлі чи продажу речей через мережу Інтернет. Так, протягом минулої доби до територіальних підрозділів волинської поліції звернулися п’ятеро громадян із заявами про шахрайства. Всього шахраї ошукали громадян на понад 21 тис. грн.

Про це йдеться на сайті волинської поліції.

Учора, 19 червня, до Іваничівського відділення поліції надійшла заява 71-річного жителя Нововолинська. Чоловік повідомив, що вранці йому на мобільний телефон зателефонував невідомий, представився працівником банку та шахрайським шляхом під приводом розблокування банківської кратки, заволодів понад 4 тис. грн.

Цього ж дня шахрай, використовуючи аналогічну схему, зловмисник зняв із карток жителів Ковельського району 15 тис. грн. та 5,2 тис. грн..

У селі Гайове Ківерцівського району 36-річна місцева мешканка попалась на гачок шахрая, який через мережу Інтернет під приводом продажі великої рогатої худоби видурив у жінки понад 1 тис. грн..

29-річного лучанина невідомий шахрай обдурив на майже 1 тис. грн.. під приводом здачі житла.

Усі випадки поліція зареєструвала в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про скоєні кримінальні правопорушення та інші події. Вирішується питання про відкриття кримінальних провадження за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Поліція вкотре застерігає громадян бути пильними. Ні в якому разі не повідомляти пін код кредитних карток особам, які телефонують від імені працівників банків. Це секретна інформація, якою володієте лише ви. При здійсненні операцій покупки-продажу товарів та послуг через мережу Інтернет обов’язково перевіряйте інформацію та наперед не перераховуйте кошти і не передавайте товари.

 

0 Комментариев