З якого часу розпочинається виплата аліментів?

news

Розгляд справи у суді може затягнутися на місяці.

Це затягування часу та не сплачені кошти, чи нарахування аліментів відбувається не від моменту винесення рішення? В цьому запитанні нам допоможе розібратися традиційна рубрика “Юридична консультація”. 

Запитання клієнта: 

Я подала позов про стягнення аліментів до суду. Справа триває вже третій місяць, бо чоловік не ходить в суд і переносить засідання. З якого часу будуть призначені аліменти і коли суддя нарешті винесе рішення?  

Відповідь юриста:

Аліменти будуть призначені з моменту подачі документів до суду. Тобто станом на зараз за Вашим чоловіком вже є заборгованість по сплаті аліментів за той час поки триває справа. Щодо того, коли суд винесе рішення – про це може знати лише суддя. Є певні процесуальні строки розгляду справ, однак майже ніколи суди їх не дотримуються. З практики можу сказати, що в середньому такі справи тривають 2,5-4 місяці (з моменту подачі документів до суду і до отримання рішення та виконавчого листа на руки). 

Крім того. При підготовці документів до суду, Ваш адвокат повинен був вас поінформувати про те, що є спрощений порядок розгляду таких справ, який не передбачає Вашу участь у судових засіданнях.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Фото ілюстративне з інтернету 

0 Комментариев