З Києва до Львова безпілотником: другий тест доставки посилок безпілотними літальними апаратами пройшов вдало

news

Компанія Нова пошта продовжує тестувати нові маршрути для доставки посилок безпілотними літальними апаратами (БПЛА), щоб у наступному році запропонувати клієнтам швидку доставку між містами-мільйонниками.

17 листопада компанія здійснила вже другу тестову доставку посилок з Києва до Львова на безпілотному літальному апараті, який подолав відстань у 500 км. О 9:00 безпілотник піднявся у повітря з майданчика Київського інноваційного терміналу, щоб доправити доЛьвова 10 посилок загальною вагою понад 2 кг.

Для Нової пошти це перший досвід доставки вантажу безпілотником з власного терміналу на термінал – з київського (КІТ) на львівський (ЛЕО). Оскільки під час першого тестового польоту безпілотником з Києва до Харкова точками сполученнями були міські аеродроми. Сьогодні для польоту використали БПЛА, який має вертикальний зліт та не потребує розгону, тому може доставляти безпосередньо до місця призначення,

– говорить Володимир Масюк, директор департаменту з досліджень та розробки Нової пошти.

Безпілотник має вантажопідйомність до 16 кг, може підніматися на висоту до 900 метрів та провести у повітрі до 12 годин без додаткової підзарядки. Дальність каналу зв’язку для  дистанційного управління становить 200 км. На борту знаходяться резервні канали зв’язку, які дозволяють керувати апаратом з будь-якої точки України.

Як відбувається доставка БПЛА:
1. Посилку завантажують у відсік БПЛА прямо на сортувальному терміналі, після чого вона відправляється за визначеним маршрутом.
2. У повітрі апарат поводиться, як справжній літак, і вміє розпізнавати будь-які перешкоди на своєму шляху. Тому такий політ є абсолютно безпечним для посилки.
3. За БПЛА стежить оператор, який контролює апарат на випадок непередбачуваних моментів та може приймати керування.
Нова пошта планує стати першою компанією з безпілотної доставки в Україні та запустити послугу в комерційну експлуатацію.

0 Комментариев