З африканських пустель українець приїхав у донецькі окопи

news

Колишній французький легіонер вирішив повернутися, щоб захистити рідну українську землю. Про це йдеться на сайті Міністерства оборони України.

Кулеметник 5-ї десантної батальйонної тактичної групи Денис – у минулому військовослужбовець Французького іноземного легіону. Бойовий досвід здобував у африканських Чаді та Кот-д’Івуарі. А коли зрозумів, що «громадянська війна на Сході України» – це проросійська пропагандистська маячня, одразу ж повернувся додому і пішов у військкомат.

– За два роки в легіоні, – розповідає Денис, – ти як солдат вже можеш вважати себе професіоналом. Адже тебе екзаменують постійні бойові дії: психологічне навантаження, стрес, різнопланові кліматичні умови.

Після Африки Донецький напрямок, на якому сьогодні несе службу Денис, може здатися «прохолодним», та тут час від часу відбуваються бої, які за характером, тактикою дій ворога та щільністю вогню і для колишнього французького легіонера виявилися справжнім пеклом.

– Одного туманного вечора наприкінці минулого року дві диверсійно-розвідувальні групи бойовиків наблизилися до позицій нашого опорного пункту роти – впритул. Вони майстерно скористалися погодою, складним рельєфом місцевості та густою навколишньою рослинністю. Вороги обступили нас з обох флангів. Одна з їхніх груп провела відволікаючий маневр, а друга пробилася майже до траншей і відкрила по наших бійцях кинджальний вогонь, – пригадав один із епізодів війни ротний Дениса, офіцер з позивним «Ятрань».

Десантники відповіли спочатку перехресним, а потім загороджувальним вогнем і змусили противника відступити. У цьому бою брав участь і колишній легіонер, який своїми діями додав успіху результату поєдинку.

– Тоді ми втратили нашого побратима Ігоря, батька двох маленьких дітей, – пригадує Денис. – Та не втратили сили духу, переконання у важливості справи, яку робимо, та прагнення звільнити нашу землю від проросійських найманців.

Денис на цій війні з єдиної причини: Україна – самостійна і прекрасна країна, яка сама повинна торувати свій шлях до добробуту, вирішувати, яке майбутнє їй обрати і куди рухатися.

– Я воюю не за гроші і не за славу, я тут за майбутнє своєї країни! — зазначив патріот.

– У побуті він майже непомітний, але в бою – справжній профі. Подавляє будь-яку вогневу точку противника кількома точними чергами або пострілом з гранатомета. У бою холоднокровний і рішучий – словом, справжній солдат! – дав характеристику Денису ротний.

Наостанок запитав Дениса, чи дуже відрізняється професійний рівень легіонерів і, наприклад, десантників його бригади. Він відповів так:

– Більшість військовослужбовців, яких знаю, Легіон прийняв би до себе навіть без випробувань…

0 Комментариев