З 1 жовтня пацієнти зможуть отримати інсуліни за програмою “Доступні ліки”- як це зробити?

news

НСЗУ почне адмініструвати  програму забезпечення інсулінами з 1 жовтня.  Це означає, що пацієнти з цукровим діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну. А Національна служба здоров’я відшкодує аптекам, які працюватимуть за договором з НСЗУ, вартість препаратів.

З початком адміністрування програми Національною службою здоров’я України кожен пацієнт  зможе  отримати потрібні препарати, гарантовані державою.

З 1 жовтня і до кінця року на програму виділено 660 млн  грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно – за умови запровадження та дотримання певних чітких правил. Програма реімбурсації інсулінів відкриває доступ до ліків для всіх громадян.

Щоб отримати інсуліни за програмою “Доступні ліки”, пацієнту потрібно:

  1. відвідати ендокринолога
  2. отримати від ендокринолога індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я
  3. отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря
  4. інсуліни можна буде отримати в будь-якій аптеці у будь-якому населеному пункті, без прив’язки до місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.

Головна умова – аптека повинна мати договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Чи має аптека такий договір і чи бере участь у програмі реімбурсації – можна буде уточнити за номером 16 77. Це контакт-центр Національної служби здоров’я України. Де є найближча аптека з “Доступними ліками” можна перевірити й на сайті НСЗУ на дашбордах у розділі Е-дані.

Важливо зазначити, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога. Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог недостатньо, то   сімейний лікар направляє пацієнта до знову ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

Тому головне, що повинен зробити пацієнт, – укласти декларацію з сімейним лікарем, щоб отримувати безоплатну медичну допомогу у повному обсязі в межах Програми медичних гарантій.

 

Як працюють доступні ліки у Волинській області?

На сьогодні НСЗУ вже відшкодовує вартість ліків проти серцево-судинних захворювань (в т.ч. і профілактику інфарктів та інсультів), бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу.  Програма включає 293 лікарських засобів. 70 з них пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. Інші – з доплатою.

Щоб скористатися програмою, потрібно отримати електронний рецепт у сімейного лікаря.

 

Пацієнти можуть отримувати ліки незалежно від місця виписки рецепту та місця реєстрації у будь-якій аптеці з  позначкою “Тут є доступні ліки”.

79 % аптек Волині , які працюють за програмою “Доступні ліки” знаходяться в радіусі 1 км від місць, де мешканці області уклали договір з сімейним лікарем. А 881 тис. мешканців області мають укладені декларації з лікарем первинки.

З початку цього року за програмою “Доступні ліки” лікарі первинки у Волинській області виписали понад 207 тис. рецептів. Найбільша кількість – понад 146 тисяч –  припадає на ліки від серцево-судинних захворювань.

З січня до програми приєдналися вперше  понад 12,8 тисяч  пацієнтів. А загалом програмою користуються 82,4 тис. пацієнтів.

НСЗУ чітко виконує умови співпраці з аптечними закладами та вчасно виплачує кошти. У 2021 році НСЗУ відшкодувала аптекам області понад 7,45 млн грн. А за весь час адміністрування програми НСЗУ відшкодувала аптекам майже 30,3 млн гривень.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев