З 1 січня 2022 року обов’язковою умовою для здійснення господарської діяльності більшістю підприємців стане застосування РРО

news

Із 1 січня 2022 року господарюючі суб’єкти, котрі здійснюють готівкові розрахунки, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Норма щодо застосування касової техніки не поширюється лише на підприємців І групи спрощеної системи оподаткування.

Про це в ході онлайн-спілкування з підприємцями Луцької територіальної громади, організованому Луцької міською радою, наголосила завідувач сектору інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області Олена Нікотіна.

Посадовець запропонувала представникам бізнесу проаналізувати власну діяльність і придбати касову техніку, що  стане помічником в обліку та проведенні розрахунків.

«Розширення сфери застосування РРО відповідає інтересам легального бізнесу, оскільки виводить з «тіні» діяльність певного кола господарюючих  суб’єктів, котрі не завжди дотримувалися вимог до обліку готівки. Окрім класичної касової техніки, підприємці мають можливість скористатися безкоштовним програмним рішенням від ДПС», – наголосила Олена Нікотіна.

Посадовець підкреслила, що підприємець сам вирішує, який вид реєстратора використовувати – купувати апаратний РРО чи користуватись ПРРО, встановлюючи безкоштовне програмне рішення ДПС. Більше того, можна користуватися відповідним API, розміщеним на вебпорталі ДПС, і модифікувати ПРРО під потреби своєї компанії. До слова,  підприємець може паралельно використовувати на різних господарських об’єктах РРО та ПРРО.

Нагадаємо, що Державна податкова служба України створила та запустила спеціальне безкоштовне програмне забезпечення, яке перетворює будь-який гаджет з Windows або Android на касовий апарат, програмний РРО.. ПРРО значно спрощує ведення бізнесу, адже вся звітність відправляється до ДПС автоматично. Тобто за допомогою смартфону зі встановленою спеціальною програмою можна, наприклад, відкрити зміну, внести розмінну монету, формувати чеки та підсумкові звіти (X- та Z-звіти). При цьому кожен створений чек буде реєструватися фіскальним сервером ДПС.

При використанні ПРРО підприємець може видавати як паперовий, так і електронний чек. Крім того, чек можна перевірити в Електронному кабінеті:

https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check

Ще більше інформації щодо ПРРО тут:

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев