Юнкер: Шенген – в комі, а без нього євро впаде

news

Повідомляє korrespondent.net

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер в середу визнав, що Шенгенська угода виявилася “в комі”, і попередив, що без неї євро впаде, повідомляє Daily Mail.

Коментуючи в стінах Європейського парламенту недавні теракти в Парижі, президент Єврокомісії відповів на закиди євроскептиків, які стверджують, що Шенгенська зона надала “вільний рух джихаду”.

“Будь ласка, не підмінюйте поняття. Ми не повинні використовувати ці трагічні події в абсурдній манері”, – сказав Юнкер.

“Ми повинні захищати дух Шенгену. Так, Шенгенська система частково опинилася в комі. Але ті, хто вірять в Європу, в її цінності, принципи та її свободи, повинні спробувати вдихнути нове життя в Шенген”, – сказав Юнкер.

“Якщо цей дух залишає наші серця, ми втратимо більше, ніж Шенген. Єдина валюта не буде існувати, якщо Шенген розвалиться”, – підкреслив глава Єврокомісії.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що влада Нідерландів розглядає можливість створення нової зони прикордонного контролю у співпраці з невеликою групою країн, яка б працювала на зразок Шенгенської зони.

Глава Євроради про біженців: На кону майбутнє Шенгену


В останні тижні політики відразу в декількох державах Європи висловили побоювання, що Шенген може припинити своє існування. Зокрема, міністр внутрішніх справ Фінляндії Петтері Орпо заявив, що Шенгенська зона може не витримати триваючого припливу біженців і вже скоро повністю перестати виконувати своє призначення.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель ще наприкінці серпня заявила, що питання розподілу мігрантів у Європі, залишившись невирішеним, поставить під питання доцільність подальшого існування Шенгенської угоди.

0 Комментариев