Який відсоток від зарплати можуть стягнути в рахунок боргу по аліментах?

news

Борг по аліментах доведеться сплатити!

Краще звісно платити регулярно, щоб не набігала значна сума, яку виплачувати вже важче.

Отже, який відсоток від заробітної плати можуть утримувати в рахунок боргу по аліментах. Розберемося в нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

У чоловіка борг по аліментах, подала його бувша. З зарплати нічого не залишається. Він має пенсію, і з пенсії також знімають гроші. Який відсоток з нього мають стягувати щомісяця в рахунок погашення боргу?

Відповідь юриста:

Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до повного погашення заборгованості: 50% зарплати.

З пенсії на погашення заборгованості по аліментах може бути відраховано також не більш як 50 відсотків її розміру.

Але загальний розмір відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів не може перевищувати 70 відсотків його доходів.

Тобто максимальна сума, яку можуть стягувати з вашого чоловіка, складає 70% від його сукупних офіційних доходів, що складаються з пенсії та заробітної плати.

Наприклад, якщо він звільниться з роботи, будуть стягувати лише 50% з пенсії, або якщо він втратить право на пенсію, в такому випадку будуть стягувати 50% з заробітної плати.

За певних обставин борг по аліментах можна зменшити (списати) через суд. Також у суді можна ставити питання про зменшення розміру аліментів. 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Фото ілюстративне з інтернету 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев