Які вулиці в Луцьку перейменують найближчим часом

news

Комісія при Луцькій міській раді, яка розглядає питання перейменувань,  одностайно підтримує пропозиції лучан.

Електронна петиція з проханням розглянути перейменування вулиці Московської за дуже короткий час набрала удвічі більше підписів, ніж потрібно для розгляду, – пише газета День.

Вулиця Московська не підпадала під закон про декомунізацію, але її назва давно, образно кажучи, муляла лучанам очі. А В’ячеслав Хурсенко не тільки мешкав поруч неї, на сусідній вулиці, а й був людиною, котра стала своєрідним волинським брендом. Найвідоміша його пісня «Соколята» і нині дуже популярна. Він був медиком за першою освітою, але висококласним віолончелістом, В’ячеслав Хурсенко – автор і виконавець пісень «Соколята», «На острові чекання», «Сповідь», «Панує ніч», «Я тебе розлюбив», «Віра, Надія, Любов», «Шалений час», «До рідного дому», «Ковток вина» та багато інших. Головний хіт Хурсенка – пісня «Соколята», була написана для Василя Зінкевича. Пісні Хурсенка виконують співаки у популярних українських передачах і на концертах, а також звучать у фільмах відомого режисера Оксани Байрак «Жіноча інтуїція» та «За два кілометри до Нового року». Хурсенко трагічно загинув у 2009 році у віці 43 роки. Цього року 1 червня співаку мало б виповнитися 50.

Також комісія підтримала пропозиції перейменувати вулицю члена КПЗУ Степана Бойка на честь Андрія Снітка, 18-річного студента Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, котрий добровольцем пішов в «Азов», і загинув в Іловайську. Закривши своїм тілом гранату, він врятував життя своїх побратимів. Вулицю Крилова у центрі міста хочуть перейменувати на вулицю імені письменника і прихильника України Юзефа Лободовського. Він жив у Луцьку в двадцяті-тридцяті роки минулого століття, якраз тоді, коли ця вулиця й забудовувалася, і є тією особистістю, котра поєднувала і поєднує Польщу та Україну.

0 Комментариев