Які штрафи за порушення ПДР діють у Чехії

news

Чимало українців знайшли прихисток в Чехії у той час, коли в Україні триває війна. Багато хто вже пристосувався до тамтешнього життя та встиг сісти за кермо.

Українцям, які стали водіями у Чехії, або ж приїхали до цієї країни за інших потреб, варто пам’ятати, що  Правила дорожнього руху в Чехії подібні до українських, але і тут є відмінності. Є різниця щодо швидкісного режиму, паркування, платних магістралей, безпекових вимог. Окрім цього є деякі бюрократичні нюанси характерні для більшості європейських країн.

Українським біженцям у Польщі перестали виплачувати фінансову допомогу за однією з програм

Штраф за українське водійське посвідчення

Водії, прибувши у Чехію, мають замінити посвідчення, у разі невідповідності зразку, передбаченому Конвенцією про дорожній рух. Розмір штрафу за таке порушення – 25 тисяч крон (у перерахунку в гривню – близько 37 тисяч гривень) та заборона на керування автомобілем на один рік. Можна у реєстрі водіїв магістрату уточнити, чи можна змінити водійське посвідчення, чи пройти курс в автошколі. Посвідчення водія обійдеться у 200 крон (295 грн). Оперативне виготовлення документа за 5 днів коштуватиме 700 крон (1035 гривень).

Штрафи за перевищення швидкості:

  • до 19 км/год – 1 тис. крон (майже 1,5 тис. грн);
  • від 20 до 29 км/год у населеному пункті – 2,5 тис. крон (3700 грн), за межами населеного пункту – 1 тис. крон (майже 1,5 тис. грн);
  • від 30 до 39 км/год – 2,5 тис.крон (3,7 тис. грн);
  • від 40 до 49 км/год у населеному пункті -– 5 тис.-10 тис. крон (від 7,4 тис. до 14,8 тис.грн), за межами – 2,5 тис. крон (3,7 тис. грн);
  • від 50 км/год – 5 тис.-10 тис. крон (від 7400 до 14800 грн).

Українці, які перебувають у Польщі, можуть скласти декларацію з лікарем

Штрафи за перевезення пасажирів

Штраф за перевезення дітей до 12 років та нижчих за 150 см без спеціальних дитячих крісел – доведеться заплатити 2 тис. крон (майже 3 тис. грн).

Оштрафувати можуть, якщо не використовувати ремені безпеки. Пристебнутими мають бути водій і всі пасажири. У іншому разі передбачений штраф 2 тис. крон (майже 3 тис. грн).

Штрафи за комплектацію машини

В авто обов’язкові: аптечка, знак аварійної зупинки, жилет, світловідбивний, запасне колесо, домкрат і балонний ключ, набір запасних ламп і запасні запобіжники. Штраф за їх відсутність – від 1 тис.до 2 тис. крон (від 1,5 тис. до 3 тис. грн).

За інформацією 24tv.ua

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев