Які наслідки може спричинити замерзання Азовського моря?

news

Замерзання Азовського моря призведе до серйозних труднощів у морських перевезеннях, кажуть експерти.

Через сильне похолодання, викликане арктичною повітряною масою, почало замерзати Азовське море, повідомив головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко на власній фейсбук-сторінці.

За його словами, до 5-6 січня за такої погоди замерзне уся Таганрозька затока Азовського моря, де вже розпочинається льодова навігація.

“Зараз товщина льоду становить 7-10 см на підходах до Таганрога, Єйська і в Азово-Донському морському каналі. Зараз працюють чотири криголами”, – повідомив він.

Як зауважує Клименко, із 4 січня вже вводяться обмеження за класами суден – до плавання допускаються судна, що мають льодовий клас не нижче Ice-1 та із запасом палива, води і продовольства не менше, ніж на 14 ходових днів.

“Складно спрогнозувати, що буде в Керченській протоці, але там сьогодні також мороз: -10 градусів. Наприкінці першого тижня січня очікується невелике потепління, а потім – знову морози. Це неминуче призведе до серйозних труднощів у морських перевезеннях в Крим з Кубані і з портів на річці Дон”, – зазначив експерт.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев