Які медичні послуги волиняни можуть отримати у сімейного лікаря

news

Який пакет медичних послуг можна отримати у сімейного лікар?

У 2022 році маршрут та доступ українців до безоплатної медичної допомоги на первинній ланці не змінюється. Кожен, хто уклав декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром має право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг на первинній ланці.

 

У комунальному, приватному чи у лікаря-ФОП пацієнт отримує однаковий перелік безоплатних послуг.

 

Детальний перелік усіх послуг, які можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря, терапевта і педіатра – за цим посиланням https://bit.ly/3fZp6fU (пункт 5 «Первинна медична допомога», файл «Специфікація».

 

Щоб отримувати всі послуги з пакету на первинці, необхідно укласти декларацію з лікарем. Підписана декларація – це документ, який потрібно зберігати. Але мати його при собі під візиту в лікарню не потрібно. Адже, дані про кожного пацієнта є в електронній системі охорони здоров’я.

 

Цьогоріч на первинну медичну допомогу в державному бюджеті виділено понад 26 млрд грн – на 6 млрд більше, ніж торік. Завдяки цьому капітаційна ставка, тобто виплати медичному закладу за кожного пацієнта з декларацією, зросла до 786 грн на рік.

0 Комментариев