Які документи необхідно зібрати для подачі на аліменти?

news

Аліменти – це грошові зобов’язання по утриманню одним членом сім’ї інших які потребують цього у випадках визначених законом.

Які документи необхідно зібрати для подачі на аліменти. Спробуємо з’ясувати в нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Доброго дня! Які документи потрібні щоб подати на аліменти?

Відповідь юриста:

Доброго дня. Аліменти можна стягнути як після розірвання шлюбу, так і не розриваючи шлюб. Якщо ви перебували або перебуваєте у шлюбі з батьком дитини: 1. Копія свідоцтва про одруження (або рішення суду про його розірвання); 2. Копія свідоцтва про народження дитини; 3. Данні вашого ідентифікаційного коду (бажано також данні коду батька дитини, але якщо немає – нічого страшного). 4. Позовна заява.

Якщо ви не перебували у шлюбі з батьком дитини – все те саме, крім свідоцтва про народження.

Якщо ви не перебуваючи в шлюбі не вписували батька дитини у свідоцтво про народження, то можна у одній справі встановити батьківство та стягнути аліменти, але тут немає стандартного пакета документів і кожним випадком слід займатися окремо.

Якщо батько дитини офіційно працює за кордоном, було б добре знати назву підприємства та адресу підприємства. В такому випадку є можливість підготувати клопотання про розмір його заробітної плати, що в результаті може збільшити розмір стягуваних аліментів.

Якщо батько дитини – іноземець, потрібна його адреса реєстрації/проживання за межами України, або якщо він мав вид (посвідку)  на проживання в Україні – останнє його місце реєстрації/проживання. 

В деяких випадках (стягнення аліментів на повнолітніх, на дітей-інвалідів після 18 років, інше) потрібна буде довідка про ваші доходи.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев