Яке покриття для стін обрати?

news

Стіни багато в чому формують стиль приміщення. Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів пропонує багато варіантів, в тому числі ексклюзивних. Ціна на декоративну штукатурку більша, ніж на шпалери чи фарбу для стін, але вибір штукатурки виправдовує надії.

Чому? Відповімо на це запитання нижче.

Шпалери: переваги та недоліки

Якщо ми говоримо про дешевий варіант косметичного ремонту, то недорогі шпалери це гарне рішення, але наскільки якісним буде результат? Тут вам ніхто гарантій не дасть.

Чому? Тому що без попередньої підготовки стін, шпалери незабаром почнуть відклеюватися, пузиритися, і згодом ви спостерігатимете кожен стик! Крім того, шпалери взагалі найменш довговічний з усіх матеріал для оздоблення. Рано чи пізно їх стики все одне відстають, самі вони брудняться, рвуться, а процес наклеювання потребує вирівнювання стін, ретельність якого залежить від виду шпалер.

Як матеріал, шпалери займають середню цінову позицію серед найпоширенішого оздоблення. Але з врахуванням того, що вони непримхливі до нерівностей стін, результат їх застосування виходить дешевше за все.

Фарба для стін: плюси та мінуси

Фарбувати стіни легше за все, якщо просто керуватися інструкцією. Фарбовані стіни можна мити, фарбою чудово вкриваються складні поверхні, міцність покриття висока, за необхідністю можливо зробити локальне відновлення, розробити унікальний відтінок.

Але суттєві недоліки фарбування полягають у наступному:

 • Фарба вимагає ідеального вирівнювання стін, адже всі дефекти на однотонній поверхні набувають крайнього прояву;
 • Щоб ідеально пофарбувати стіни потрібні навички маляра та колориста;
 • Просте фарбування завжди монотонне. Щоб отримати фактуру чи малюнок, доведеться експериментувати та додати зусиль;
 • На пофарбованих стінах чудового осідає та проглядає пил.

Фарба вдвічі дешевше шпалер лише на ідеально рівних стінах, наприклад тих, що вже колись вирівнювалися під фарбу. Сама ж робота з вирівнювання робить фарбування дорожчим.

Декоративна штукатурка: чому вона краще?

Декоративна штукатурка – найсучасніший вид оздоблення, якого у таких великих варіаціях ще 20 років тому не було. Це означає, що він ще не розкрив свій художній та практичний потенціал і довго залишатиметься у моді.

Переваги цього виду оздоблення полягають у наступному:

 • Невимогливість до дефектів поверхні. Матеріал має товщину та фактуру, завдяки чому чудово маскує нерівності;
 • Надзвичайний декоративний асортимент, багатство тактильних, візуальних та фактурних ефектів, можливість подальшої обробки воском, лаком, фарбами – найкраща імітація натуральних матеріалів;
 • Міцність та довговічність. Скоріше, штукатурка вам набридне, ніж прийде у поганий вигляд, подряпати, розмочити її водою неможливо;
 • Чудове укриття складних поверхонь.

Недоліками декоративної штукатурки є:

 • Відносно велика ціна, але цей вид оздоблення надовго закриє проблему оновлення стін;
 • Необхідність підготовки поверхні та дотримання інструкції, але з огляду на непримхливість до рівності стін обсяг робіт та витрати на них менші, ніж потребує фарбування;
 • Залежність результату від рук та досвіду майстра. З одним і тим саме матеріалом можна як зробити шедевр, так і зіпсувати стіну;
 • Складність демонтажу. Відірвати від стіни штукатурний шар – все одно, що збивати перфоратором плитку. Тобто цей варіант не підійде для оновлення інтер’єру кожних 5 років.

Таким чином, декоративна штукатурка рекомендована тим, кому важлива довговічність, практичність, та економія у перспективі.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев