Як змінити місце реєстрації дитини, якщо дружина живе за кордоном та не підтримує з дитиною зв’язок

news

На зміну реєстрації дитини необхідно мати згоду матері, а нам не відоме її місце перебування та немає з нею контактів. 

Як вирішувати формальні запитання з приводу дитини де потрібна згода дружини, якщо з нею немає контактів? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Дружина поїхала на заробітки кілька років тому, сина «тимчасово» залишила на моїх батьків і на мене. Ми зараз не спілкуємося. Дружина з сином також не спілкується. Вона не була в Україні вже більше трьох років. Останній раз до ковіду приїжджала. Зараз треба перепрописати сина з батьківської хати до мене у квартиру. У ЦНАПі сказали, що треба її дозвіл. Її телефони не відповідають, подружка її казала, що у неї там нова сім’я і вона нібито народила дитину. Тобто на нас вона забила. Я не подавав на розлучення, думав вона одумається і повернеться. Як мені перепрописати сина?

Читайте також: Розподіл майна: чи може чоловік відсудити половину автомобіля придбаного у шлюбі, але за кошти дружини 

Відповідь юриста:

Зняти з реєстрації дитину та зареєструвати у іншому житлі у вашому випадку можливо виключно через суд.

Є два варіанти:

  1. Простий варіант: Подати позов про надання дозволу на зняття з реєстрації місця проживання неповнолітньої дитини та здійснення реєстрації без згоди матері. Справу ви виграєте, дитину перереєструєте, але такі питання, де потрібна згода матері, у вас будуть виникати постійно, і тому б я порадив вам підійти до питання комплексно.
  2. Складніший варіант: а). розірвати шлюб; б). подати позов про стягнення аліментів, щоб утворився борг; в). подати позов про позбавлення батьківських прав.

При наявності інформації з держприкордонслужби про те, що матір дитини останні кілька років не перетинала кордон, при наявності заборгованості з аліментів, та при показах свідків про те, що матір не цікавиться дитиною, ця справа має дуже хорошу судову перспективу.

Відповідно після винесення рішення про позбавлення батьківських прав, ви зможете самостійно, без згоди матері приймати всі важливі в житті дитини рішення, як то зміна місця реєстрації і т.п.

Хочете поспілкуватися детальніше, звертайтеся. 

Читайте також: Чи можливо стягнути аліменти за попередні роки? 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев