Як виписати дитину з квартири батька, якщо він проживає за кордоном?

news

                         В разі згоди обох батьків зміна місця реєстрації дитини не є складною справою, якщо ж один з батьків не згоден або його фізично немає в країні, це справа доволі клопітка. 

Чи можливо виписати дитину з квартири колишнього чоловіка, якщо він постійно проживає за кордоном? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Ми з чоловіком розведені. Він живе в Росії і перебиратися на Україну не буде. Наша донька була прописана у квартирі чоловіка, зараз я хочу її прописати у своїх батьків де ми проживаємо. Ходила в паспортний і мені сказали, що треба батька дитини, щоб її виписали. А якщо без батька, то треба йти в суд. 

Які документи треба для суду і скільки часу займе справа?

Відповідь юриста:

Документи потрібні наступні: позовна заява, копія свідоцтва про народження дитини, копія рішення суду про розірвання шлюбу, інформація про реєстрацію місця проживання дитини (довідка з ВГІРФО, або копія домової книги), довідка про фактичне місце проживання дитини (зазвичай ЖЕКи чи ОСББ надають довідки, що дитина фактично проживає, але не зареєстрована), документи, що підтверджують право власності батьків на житло, де ви хочете прописати дитину. Суд також може вимагати інші документи. Справа триватиме 3-5 місяці з моменту подачі документів і до отримання на руки рішення суду. Тривалість залежить від позиції батька дитини і зайнятості судді.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев