Як виглядає кризова кімната для осіб постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

news

Кімната кризового реагування запрацювала у Луцькій міській територіальній громаді. Вона створена з дотриманням усіх міжнародних стандартів: сучасний ремонт, меблі, побутова техніка. В осередку захисту від домашнього насилля можна отримати психологічну й юридичну допомогу. Умови для людей, що потрапили в складні життєві обставини, нині оглянули представники міської влади.

Строк перебування у кризовій кімнаті – від 10 до 20 діб. Саме стільки, на думку фахівців, знадобиться часу для розуміння кожної окремої проблеми. А вона глобальна, як в межах країни, так і Волині, зокрема. Присутнім показали фільм та озвучили статистику, що змушує замислитись.

У Луцьку відкрили кризову кімнату для осіб постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Кімнату відкрито в межах проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується Луцькою міською радою, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні та за фінансової підтримки Швеції. У цій країні, за словами Надзвичайного і Повноважного посла Королівства Томаса Тиберга, з фактами домашнього насилля навчилися дієво боротися. Настав час і України.

 
 
 

Потрапити у заклад можна за скеруванням уповноваженого підрозділу органу Національної поліції; управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. З метою гарантування безпеки осіб, які постраждали від домашнього насильства, адреса кризової кімнати не розголошується. Лише відомо: у закладі працюватиме 4 фахівці, котрі перебуватимуть тут позмінно, а житиме – шестеро осіб. Подальшим фінансовим утриманням центру перейматиметься виключно міська рада.

 
 
 

“Зіштовхнувшись з пандемією та карантином, ми зрозуміли, що кількість людей, які потребують нашої підтримки та допомоги і страждають від домашнього насильства в рази збільшилася. Люди більше часу стали перебувати в закритому просторі, пандемія змусила багатьох залишитись вдома. У нас є чітка та налагоджена співпраця з протидії домашньому насильству з багатьма службами, і тепер ми тішимося з того, що можемо надати не тільки психологічну та консультаційну допомогу, але й, в критичних ситуаціях, зберегти життя члена подружжя, дитини.

До фінансування проєкту долучився й міський бюджет. В подальшому міська влада чітко розуміє, що утримання цього приміщення, персоналу та надання допомоги тим, хто звернеться до нас, також лежатиме на плечах міського бюджету, і ми до цього готові. Планується, що такі безпечні осередки буде створено й у інших частинах міста”, – розповіла заступник міського голови Ірина Чебелюк.

 

Відкриття такого осередку безпеки — то лише етап формування повноцінної системи протидії насильству, – запевнили представники влади. У Луцьку уже запрацював телеграм-канал, де поліція та відповідні служби спільно контролюють виклики на гарячу лінію щодо сімейної тиранії. В планах — ряд інших соціальних інновацій.

Потому у конференц-залі департаменту ЦНАП відбувся круглий стіл на тему: “Дорожня карта допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в Луцькій міській територіальній громаді” за участі представників міської влади та іноземних делегацій.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев