Як вибрати червону ікру до новорічного столу

news

Ікра – продукт елітний і досить дорогий, тому дуже важливо вміти правильно її вибирати.

Факт 1. Ікра – найкорисніший морепродукт

Ікринка – не що інше, як риб’яче яйце. Відповідно, в ній сконцентрована маса корисних речовин, починаючи з білків і закінчуючи унікальними жирними кислотами Омега-3. Ікра рекомендована людям, які активно займаються спортом, які борються із зайвою вагою, вона відновлює свій імунітет і фізичну форму після перенесених захворювань.

Факт 2. Ікра прибуває до нас з Аляски

Якщо, звичайно, мова йде про офіційні канали. Справа в тому, що імпорт ікри з Росії заборонений з 2015 року, і баночки, на яких північний сусід значиться як країна-виробник, потрапили до нас нелегально. У кращому випадку – це контрабанда без дотримання умов зберігання, в гіршому – фальсифікат. Врахуйте, що саме під виглядом російської ікри часто продаються підробки: на базарах, в інтернеті і з рук.

Факт 3. «Безіменної» ікри не буває

Є різні види тихоокеанського лосося: горбуша, кета, нерки, кижуч, чавичі. Відповідно, характеристики ікри – колір, розмір, аромат – різняться. Наприклад, ікринки кети блідо-червоні з помаранчевим відтінком і досить великі – від 5 мм. Ікринки нерки яскраво-червоні і набагато дрібніші – 2,2 мм. Шукайте на етикетці конкретний вид риби (якщо його немає – це привід задуматися) і перевіряйте, чи відповідає «екстер’єр» ікринок заявленому сорту.

Факт 4. «Нової» ікри в Україні немає

Оскільки немає власного промислу. Консервована ікра виробляється в Україні з ікри замороженої (такою вона прибуває з Аляски). Тому, купуючи баночку, не варто орієнтуватися на дату фасування – вона може бути якою завгодно. Важливо лише, щоб був зазначено місце походження сировини і дотримані термін і температура зберігання – в розфасованому вигляді до 12 місяців при -2 … -4˚С.

Факт 5. Ікри вищого сорту не існує

Також як не існує ікри преміум і супер-преміум класу. Це, до речі, хороший спосіб виявлення підробки. Бачите подібний напис, звертайтеся за роз’ясненнями до продавця. У червоної ікри буває тільки перший і другий сорт. Ікра другого сорту – цілком якісний продукт, просто в банку допускається суміш ікринок різних видів лосося і деяка кількість «лопанця».

Факт 6. Склад визначає все

Тут потрібно розділяти ікру заморожену, в складі якої лише ікра і сіль, і ікру консервовану, для виготовлення якої використовують антисептичні компоненти Е200 і Е211 (тільки в парі і не більше 0,01%), плюс рослинне масло (до 1%) або харчовий гліцерин – щоб ікринки не злипалися. Всі перераховані добавки безпечні.

Факт 7. Заморожена ікра натуральніша

Свіжу ікру засолюють відразу після вилову риби, а потім заморожують. У такому вигляді і при температурі -18 ° C продукт може зберігатися до 2-х років без втрати смакових якостей і корисних властивостей. Купити заморожену ікру з Аляски можна в супермаркетах – шукайте пластикові контейнери з масою нетто від 0,2 до 1,0 кг.

Факт 8. Розморожувати ікру потрібно повільно

А саме: протягом 10-12 годин при температурі 1-4? С. Іншими словами, треба вийняти контейнер з морозильної камери і перекласти його на ніч в холодильник. І вже вранці вас чекатиме ароматний і поживний інгредієнт до сніданку. До речі, запам’ятайте, повторно заморожувати ікру категорично не рекомендується. Після розморожування її потрібно з’їсти протягом 2-5 днів.

Джерело: Факти

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев