Як волинянам отримати додаткове щеплення?

В Україні вже стартувала кампанія введення додаткової дози вакцини від коронавірусу. Додаткову дозу вводять для підтримання належного захисту у людей, які страждають через важкі хвороби. Їх вакцинують близько через місяць після завершення основного курсу.
Додаткову дозу вводять через 28 днів після завершення основного курсу вакцинації. Водночас це стосується людей, у яких через важкі хвороби не сформувався належний імунітет.
Про це в розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Додаткова і бустерна доза – це одне й те саме?
“Ні, це різні речі. Бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.
Додаткова доза – це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту”- пояснює міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко
Хто може отримати додаткову дозу вакцини:
- онкохворі люди;
- ВІЛ-інфіковані люди;
- люди які перенесли трансплантацію органів або ж стовбурових клітин;
- люди, які страждають через аутоімунні захворювання та отримують імуносупресивну або ж імуномодулюючу терапію;
- люди після хімієтерапії та променевої терапії;
- люди, які отримували високі дози стероїдів за місяць до вакцинації.
“Звісно, що це неповний перелік станів та показань для отримання додаткової дози. Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним чи профільним лікарем. Той визначить, чи потрібна їй додаткова доза антиковідної вакцини, та у разі потреби випише їй направлення на щеплення”- зазначив Віктор Ляшко.
При цьому якщо на момент вакцинації людина мала захворювання – вона має можливість звернутися за порадою до сімейного лікаря, аби він визначив, чи необхідна їй додаткова вакцинація. У разі схвалення – необхідно отримати направлення й звернутися з ним до найближчого пункту чи центру вакцинації, зазначив міністр.
Автор статті: Ірина Велігурська